ul. Bolesława Prusa, 24-100 Puławy

Coaching to określenie bardzo popularne w ostatnim czasie, można je napotkać często w różnorodnych miejscach

Coaching to określenie bardzo popularne ostatnio, można je napotkać często w rozmaitych sytuacjach. Raczej nie za duża ilość ludzi wie jednak, co ten termin oznacza i z czym jest powiązane. Jest to mianowicie zwrot mający odniesienie do różnych dziedzin życia, przede wszystkim do psychologii i biznesu. Techniki coachingowe powszechnie stosuje się do zdobywania i pogłębiania zdolności pomocnych w zarządzaniu przedsiębiorstwem oraz w pracy w największych korporacjach. W przebiegu coachingu bardzo ważną osobą jest trener, czyli coach. Osoba taka musi posiadać właściwe uprawnienia do wykonywania własnych obowiązków, a do otrzymania tego rodzaju pozwoleń wymagane są określone zdolności. Zdobywa się je na różnego rodzaju szkoleniach i warsztatach z coachingu. W profesji tej także niezwykle cenną wartością jest doświadczenie.

coaching

Autor: www.istockphoto.com
Źródło: www.istockphoto.com
Jak już zostało wspomniane, wykwalifikowany trener personalny musi dysponować zbiorem określonych przymiotów i umiejętności, by być w stanie skutecznie realizować własne powinności. Cechą indywidualną, jaka często jest pomijana, a jest bardzo istotna, jest miły charakter i umiejętność łagodnego porozumiewania się z innymi. Specjalista taki by zdobyć swój cel musi być człowiekiem zdecydowanym, nie może jednak odbywać rozmów z klientem w sposób oschły, może to bowiem doprowadzić klienta do zamknięcia się w sobie. Skuteczność treningu wymaga dużej cierpliwości, a w pierwszej kolejności wyrozumiałości. Bardzo ważna jest umiejętność wchodzenia w rolę innych osób i rozumienia ich działań (zobacz czym jest coaching).

coaching

Autor: Philippe Put
Źródło: http://www.flickr.com

Po wyszukaniu w Internecie hasła „szkolenia coaching” uzyskuje się bardzo dużo wyników. Takie szkolenia organizowane są przede wszystkim przez duże instytucje, których siedziby mieszczą się w największych miastach. Szkolenia i kursy (korepetycje chemia) przeznaczone są dla różnych grup interesujących się coachingiem. Bywają to ludzie na różnym poziomie umiejętności w zakresie coachingu. Tak więc warsztaty mogą uczyć zasad procesu od podstaw lub mieć charakter uzupełniający, podwyższający posiadane kwalifikacje. Kursy posiadają także zróżnicowane ceny, niektóre z nich prowadzą na przykład szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem i bardzo dobrą renomą w środowisku.