W jaki sposób realizować dobrą kampanię reklamową na Fb?

Kampanie na portalach społecznościowych to kapitalne wyjście, albowiem umożliwia dotarcie do niezwykle wielu użytkowników. Ocenia się, że z Facebooka, jaki obecnie jest najpopularniejszym portalem społecznościowym, korzysta ponad 11 milionów Polaków. Dzięki temu dojście z reklamą do wielu postaci jest faktycznie łatwe i zdoła sprowadzić cudowne wyniki. Musimy pomnieć o tym, iż kampania reklamowa na fb jest wykonalna jedynie przy pomocy indywidualnego, prywatnego konta.

reklama na fb

Autor: reynermedia

Chociaż jeżeli potrzebujemy odbierać faktury za reklamy na firmę, nie będzie z tym żadnego problemu – wystarczy jedynie zaznaczyć w ustawieniach, że nabywamy reklamy dla celów biznesowych. Następnie należy wybrać metody płatności za reklamy, możemy wybrać na przykład płatności kartą kredytową albo płatności PayPal. Prowadzenie strony na facebooku umożliwia nam skorzystanie z wielu rozmaitych sposobów reklamowania – . Wskazane jest zorientować się, jakie posiadamy możliwości i wybrać te, które będą nam pasować najbardziej. Do wyboru posiadamy między innymi aktywność dotyczącą konkretnego posta na stronie. Jeżeli pragniemy, aby jakiś post był widoczny dłużej niż normalnie, wtedy dobieramy naturalnie tą metodę reklamową. Kolejną metodą są instalacje aplikacji, które wybieramy wówczas, gdy chcemy dotrzeć do osób z nowiutką aplikacją. Do wyboru posiadamy też polubienia strony bądź konwersacje w witrynie. Polubienia strony pozwalają nam zyskać nowiutkich fanów naszej strony biznesowej, natomiast konwersacje w witrynie zezwalają na monitoring danych akcji, przykładowo dzięki nim można zakupić konkretny towar z naszej strony. Facebook proponuje również reakcje na zaproszenia na wydarzenie, jakie pomogą nam efektywnie zareklamować zbliżające się wydarzenie, które zostało nagłośnione także na Facebooku.

reklama w social media

Źródło: pixabay.com

To zaledwie kilka metod reklamowania na Facebooku, z pewnością należałoby zapoznać się też z pozostałymi i wybrać takie, które będą nam odpowiadać najbardziej. Nim wybierzemy konkretne metody ogłaszania, zastanówmy się nad tym, który jest nasz główny cel i co chcemy osiągnąć, do tego ustalmy także target pod swój biznes i obliczmy budżet, który możemy ofiarować na daną kampanię reklamową na Facebooku. Powinno zastanowić się nad kierowaniem kampanii reklamowej na Facebooku, ponieważ jeśli dobrze ją przygotujemy, to pewno odniesiemy bardzo znaczne korzyści. Zastanów się więc nad tą formą reklamowania proponowanych artykułów lub usług.