
Po drugie, w sytuacji kontroli skarbowej, urzędnicy mają wówczas dostęp tylko w transakcje na rachunku bankowym podanym w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, co może zaoszczędzić nerwów (wgląd w prywatne operacje mógłby okazać się bardziej kłopotliwy, np. w przypadku gdy osoba otrzymuje pieniądze od rodziny).
Dobrym krokiem może okazać się założenie konta firmowego w tym samym banku, w którym osoba prowadząca działalność gospodarczą posiada swój prywatny rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Pozwoli to na ominiecie prowizji związanych z przelewaniem środków między kontami.
Jak wybrać najlepsze konto firmowe?
Patrząc na branżę, w której zamierzamy się realizować, opracujmy sobie listę gwarantowanych i zakładanych operacji realizowanych z wykorzystaniem konta firmowego. Ustalmy właściwe priorytety, a w dalszej kolejności postarajmy się przewidziećpomyślmy, jakie usługi proponowane przez banki mogą nam się przydać w przyszłości. Zwróćmy uwagę na wysokość opłat bankowych, darmowe przelewy ZUS i Urzędu Skarbowego czy możliwość korzystania z lokat i kredytów.
Wybór rachunku firmowego nie jest jednak zobowiązaniem, z którego trudno się wycofać, toteż co pewien czas wskazane jest sprawdzić rankingi najlepszych kont firmowych, czy w międzyczasie na rynku pojawiła się korzystniejsza oferta konta dla firm – . Jeśli taka się pojawi – skorzystajmy z niej.