ul. Bolesława Prusa, 24-100 Puławy

Trzeba zadbać o pracowników w swojej firmie.

Żyją na świecie bardzo różni biznesmeni, pracodawcy. Niektórzy no niestety w zupełności nie dbają o swoich pracowników, lecz na całe szczęście w bardzo wielu przypadkach jest w owym temacie po ludzku. Niech wreszcie polscy pracodawcy pojmą, że jeśli będą dbali o pracowników, to w żadnym wypadku nie stracą nawet złotówki. W końcu zadowolony pracownik skuteczniej pracuje, a na dodatek w lepszy sposób podchodzą do ludzi. Wiadomo: standard obsługi klienta w naszym kraju jest dosyć niski, choć w takiej Portugalii jest dużo słabiej, a więc to jakieś pocieszenie, zapewne raczej marne.

integracja na imprezach
Nasi pracownicy powinni umieć dogadać się z resztą kolegów i koleżanek. Nierzadko teamy sportowe złożone z legendarnych piłkarzy i tak nie odnoszą żadnych sukcesów – dlaczego? Bo po prostu nie są oni porządnym zespołem, nie umieją współpracować razem. I z tej przyczyny wyjazdy integracyjne dla firm (wejdź koniecznie) w większości przypadków w bardzo dużym stopniu zwiększają zadowolenie pracodawcy z własnych ludzi! Jakby nie patrzeć często wypad firmowy gdzieś za miasto w znaczny sposób jest w stanie odmienić całą firmę.

Pracownicy powinni być także w odpowiedni sposób umotywowani. A więc chodzi o to, że bądź co bądź nie mogą potraktować oni swojej pracy tylko i wyłącznie jako obowiązku bez którego zrealizowania będą mieć bardzo duży problem z finansami. System nagród, choć kar już raczej nie, to efektywny system. Zatem jeśli pracownik będzie mocno się wyróżniał na tle pozostałych, premia jest strzałem w dziesiątkę. Zwłaszcza, że zapewne inni pracownicy pozazdroszczą, a więc także wezmą się za robotę. Cała firma będzie dużo efektywniejsza, pracodawca będzie cieszył się, ponieważ słaba efektywność to w dalszym ciągu bardzo duża bolączka Polski. Warunki pracy, szczególnie takiej biurowej, również powinny cechować się możliwie jak największym standardem. Na nieszczęście ergonomia stanowiska komputerowego jest nadal bardzo ignorowana przez sporą liczbę pracodawców, ale ludzie są z roku na rok coraz bardziej usatysfakcjonowani z ergonomii. No i przynajmniej rzadziej są potrzebne w ich przypadku wizyty u lekarzy związane z kręgosłupem.