Czy warto nabyć nieruchomość w Łodzi?

Choć generalnie rynek nieruchomości na terenie Łodzi nie jest tak bardzo korzystny jak w przykładowo Krakowie bądź Warszawie, to jednak sam kupiłem w tym mieście – kilka tygodni temu, dwupokojowe mieszkanko. Zaznaczam, że nie zamierzam sprowadzić się do Łodzi – tak naprawdę mieszkania w Łodzi są na tyle korzystne finansowo, iż po prostu opłaca się je kupić – jako inwestycję kapitału.

Moim zdaniem Łódź będzie ciągle się rozwijała, co będzie powodowało znaczący wzrost popytu na mieszkania. Oczywiście chodzi wyłącznie o te wspólnoty mieszkaniowe w Łodzi – a zakupiłem mieszkanie z rynku wtórnego, które są zlokalizowane w porządnych dzielnicach. Wiadomo, że często Łódź Polakom kiepsko się kojarzy: w wielu przypadkach ma to wiele sensu.

osiedla

Autor: Osiedle z Gwiazdami
Źródło: Osiedle z Gwiazdami

Jednakże spokojnie natrafisz na taką łódzką nieruchomość, która niemalże pod każdym względem spowoduje, iż będziesz miał okazję umiejętnie zainwestować. Zwłaszcza, że w bardzo wielu przypadkach łódzkie mieszkania są wprost niesamowite. Niezmiernie odpowiadają mi mieszkania w starych kamienicach, w ostatnim czasie władze miasta robią sporo, aby wreszcie nie były straszydłami. A często na nieszczęście tak jest. Miejmy nadzieję, że jedno z największych miast na obszarze Europy wreszcie odzyska dawną świetność.

kuchnia

Źródło: www.morguefile.com

Należy również niejako przypomnieć, iż pragnąc inwestować w łódzkie nieruchomości musimy przygotować się na to by wynająć je komuś. Łódź to nadal wielki ośrodek uniwersytecki, a więc zapewne jacyś studenci się odnajdą. Nie ma większego sensu doprowadzić do tego, aby lokum stało odłogiem, bo jego utrzymanie to i tak relatywnie spory wydatek. Należy dbać o to by wszystkie czynsze bądź wspólnota mieszkaniowa zawsze były opłacone w terminie. Chcę zaznaczyć, że zasadniczo opłaty mieszkaniowe w tym mieście nie należą do bardzo wysokich. A przynajmniej w porównaniu z przykładowo stolicą, Sopotem albo Wrocławiem. Miej to na uwadze.

Pod koniec chciałbym przestrzec przed tym, aby w żadnym wypadku nie podejmować głupich decyzji zakupowych. A więc zakup nieruchomości w nieatrakcyjnej lokalizacji – a o takowe w Łodzi nie jest trudno, moim zdaniem jest z góry skazane na sromotną porażkę. Przy założeniu, że i tak nie mówimy w tym momencie o mega atrakcyjnej ofercie.