O nowościach ze świata komputeryzacji, które znacznie udogadniają pracę księgowym i pracownikom hurtowni

Akty prawne nakładają na handlowców obowiązek odnotowania każdej operacji finansowej. Jeśli księgowa miałaby odręcznie wypisywać obliczenia na papierze, a później je archiwizować, to wówczas przedsiębiorstwo byłoby zmuszone znacznie zwiększyć liczbę zatrudnionych pracowników i wynajmować większą powierzchnię biurową.

A z tym, wiadomo, powiązane są ekstra koszty prowadzenia firmy. Rodzimi i zagraniczni informatycy bez ustanku pracują nad poprawieniem jakości aplikacji komputerowych do prowadzenia ksiąg rachunkowych i dostosowują te aplikacje do zmieniających się przepisów prawa. Raz na jakiś czas pytają użytkowników, jakie handicapy chcieliby wprowadzić w życie.Hitem ostatnich lat staje się program do księgowości online. Zamiast przechowywać informacje na dysku twardym lokalnego komputera, wykorzystuje się nierzeczywistą przestrzeń wystawioną do sprzedaży, na przykład, przez dostawcę oprogramowania.

księgowość przez internet

Autor: Grupy .NET i IT

Dzięki internetowi można w każdej chwili i z każdego miejsca na świecie sprawdzić chociażby wystawione w danym dniu faktury. Nie dla każdego dyrektora taki księgowy online będzie jednak najwłaściwszym rozwiązaniem. Pełna kontrola księgowości, nawet w czasie przebywania na wakacjach, to oczywisty plus, ale tajne i nierzadko drażliwe dane (czytaj: wynagrodzenia pracowników), bądź co bądź, przechowywane są poza lokalem przedsiębiorstwa. Obawiając się możliwych przecieków, dyrektor nie wprowadzi u siebie wspomnianych nowinek technicznych i dalej księgowość będzie prowadzona z wykorzystaniem tylko i wyłącznie własnych laptopów. Przy takim rozwiązaniu program do księgowość online nie będzie już dłużej pochłania niczyich myśli.

Z kolei kierownicy hurtowni czy dużych sklepów mają jeszcze jeden wydatek. Przy pokaźnym asortymencie towarów właściwe oprogramowanie komputerowe jest niezbędne. Ułatwia ono pracownikom szybką orientację w liczbie towarów, zwłaszcza tych niewielkich (na przykład śrubek). Posiadając do dyspozycji program do prowadzenia magazynu mogą spokojnie sterczeć przy ladzie i jednocześnie szybko i bez nieścisłości odpowiadać na zapytania kupujących. Dodatkowo takie oprogramowanie umożliwia wystawianie dokumentów sprzedażowych, takich jak: rachunki, wuzetki, raporty kasowe czy nawet paragony.
Rzeczony wyżej księgowy online czy nawet program do prowadzenia magazynu może obecnie jeszcze nie bywa powszechny, ale kto wie, może za kilkadziesiąt lat zupełnie zrewolucjonizuje prowadzenie księgowości i to nie tylko w tych monstrualnych sklepach.