Instruktaże BHP – obowiązek czy też podszept rozsądku?

Jedną z najistotniejszych formalności w procesie angażowania nowego pracownika jest szkolenie BHP. Jest ono jak wszem i wobec wiadomo obowiązkowe i – bądźmy szczerzy – przez pracobiorców traktowane w większości wypadków jak rzecz zbędna. W szczególności po macoszemu traktowane są te obowiązki przez pracowników biurowych, którzy pozornie czują się bezpieczni. Bo co może złego wydarzyć się w takim miejscu pracy?

Okaleczymy się papierem do kserokopiarki? Może nam się to wydawać stratą czasu, ale jak

szkolenie

Autor: NASA Goddard Space Flight Center

powiadają – lepiej na zimne dmuchać. Z punktu spojrzenia kadry kierowniczej następuje dylemat jak podobny instruktaż przeprowadzić? Czy własnymi siłami korzystając z wiedzy zakładowego BHP-owca czy też zdać się na jednostki zewnętrzne oferujące szkolenia (polecamy szkolenia team building) BHP. Warszawa jest tu odpowiednim przykładem, bo jest miastem dużym, gdzie siedziby swe ma dużo biznesów, poczynając od niewielkich aż do międzynarodowych korporacji.

Oczywiście dobór sposobu szkolenia zależy również od kierunku działań przedsiębiorstwa, bywa że przedsiębiorstwo działa w specjalizacji w jakiej obowiązujące przepisy BHP są bardzo specyficzne, bądź też rozmiar firmy ( korporacje) nie dopuszcza na wykorzystanie jedynie własnych sił w owym względzie. Poza tym proponowane przez specjalistyczne firmy szkolenia BHP wyeliminowują konieczność bieżącego śledzenia zmian w regulacjach prawnych. W kompetentnej firmie szkoleniowej wykładowcy uczą najnowszych przepisów z interesującego nas zagadnienia (odsyłam tutaj).

Jeśli ten artykuł jest według Ciebie ekscytujący, sprawdź źródło a znajdziesz w tamtym miejscu inne tego typu wiadomości. One również z pewnością okażą się dla Ciebie interesujące.

bhp

Autor: STILL
Źródło: TILL
Następnym pozytywem najęcia jednostki zewnętrznej jest to, iż zwykle proponują one nie tylko szkolenia BHP w Warszawie ale też kompleksową obsługę, poczynając od oceny ryzyka BHP pojedynczych stanowisk pracy aż po szkolenia oraz kontrolę. Należy jednak porządnie zastanowić się po wpisaniu w Google frazy szkolenia BHP Warszawa nad doborem, ponieważ wiele firm oferujących tego rodzaju instruktaże niestety ukrywa część kosztów. Przed doborem konieczne jest dokładne sprawdzenie umowy, ażeby później nie zostać nie mile zaszokowanym, że rachunek wzrośnie na końcu kilkukrotnie. Jest to ważne, zwłaszcza że zakłady pracy są zobowiązane do okresowego realizowania podobnych instruktaży, toteż dobór powinien być przemyślany.
Źródło: www.gemmar.com.pl