Doradzamy, jak szybko wypełnić PIT 37 online

Właściwie każdy z nas dobrze powinien zdawać sobie sprawę z faktu, że co roku musimy wyliczyć zeznanie podatkowe. Każdy, kto zarobił przynajmniej złotówkę ma obowiązek wyliczenia się z urzędem skarbowym – w przeciwnym razie bez wątpliwości nie można liczyć na przychylność organów podatkowych.

podatki

Autor: Dave Dugdale

Obecnie na szczęście można złożyć zeznanie podatkowe przez sieć, co bez wątpienia jest bardzo wygodne dla właściwie wszystkich podatników – nie a już konieczności stania w długich kolejkach do urzędu skarbowego. Jeżeli Ty także chcesz zaoszczędzić odrobinę czasu i nerwów, wtedy także powinieneś rozliczyć swojego PIT-a przez Internet. Obecnie dostępnych jest tak sporo różnego rodzaju programów umożliwiających przesłanie zeznania podatkowego, że bez wątpienia nie będziesz miał żadnych trudności (pit 2015 – informacje i porady). Jeśli jesteś zatrudniony na umowę o pracę u jednego pracodawcy, wówczas cała sprawa jest banalnie łatwa – wystarczy, że na sowim zeznaniu podatkowym wpiszesz konkretnie te wszystkie informacje, które będą zamieszczone na druku PIT, który otrzymasz od pracodawcy. Sytuacja komplikuje się nieco bardziej w przypadku osób, które pracują dla paru firm, najczęściej na umowę zlecenia lub o dzieło. Wtedy będziesz miał obowiązek wybrać PIT-37, który jest trochę bardziej skomplikowany. Jeżeli ten przypadek dotyczy zatem Ciebie, wtedy kategorycznie powinieneś spośród wszystkich programów wybrać dokładnie ten, który pozwala rozliczyć PIT 37 online.

Jeśli nie jesteś pewien, w jaki sposób wypełnić swój PIT, wtedy dobrym pomysłem będzie poradzenie się księgowego. Wprawdzie programy do wypełniania PIT-ów zwykle wyposażone są w czytelną instrukcję, jednakże o ile potrafimy policzyć wysokość przychodów oraz wysokość należnego podatku, o tyle wielki problem potrafią sprawić nam różnego rodzaju ulgi i zwolnienia. Jeśli tylko możemy odliczyć coś od podatku, wtedy zdecydowanie powinniśmy korzystać z takiej możliwości. Jeżeli jednak nie jesteś pewien, czy w danym przypadku ulga Ci się należy, lepiej nie wpisywać tego w zeznaniu podatkowym. Kiedy nie jesteś pewien, w jaki sposób konkretnie wypełnić PIT, wówczas na pewno powinieneś udać się do księgowego – to może pozwolić uniknąć Ci sporych problemów (zobacz dokładne dane na Lepiej będzie wydać trochę pieniędzy na poradę księgowego niż potem przez własną nieuwagę wplątać się w trudności z urzędem skarbowym.