Czemu należy decydować się na wypełnienie PITa u fachowca?

Urząd Skarbowy jest w Polsce jedną z tych instytucji, które najczęściej wzbudzają w nas panikę. Wszystkie działania, które nie odpowiadają prawu US natychmiast wykrywa i przeważnie nakłada niemałe kary. Podatki zresztą są znienawidzonym obowiązkiem obywateli, tym samym brak sympatii dla Urzędu Skarbowego jest zdecydowanie naturalny.

Rozliczenia online

Autor: U.S. Department of Agriculture
Z tego względu, wskazane jest przyłożyć się do wypełniania deklaracji podatkowych, jak przykładowo PIT 36. Niewielki błąd bowiem zmusza do ponownego stawienia się w urzędzie, co jest nie tylko stresujące, ale również z reguły kłopotliwe. Dziś wiele osób korzysta podczas rozliczeń ze wsparcia księgowych.

Czy faktycznie warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Jeżeli nie ma się czasu na wykonywanie skomplikowanych rozliczeń bądź nie jest się pewnym, czy nie popełni się istotnej pomyłki, w takim przypadku wynajęcie specjalisty jest stosownym posunięciem. Przeważnie jednorazowe rozliczenie nie jest obciążającym wydatkiem i sięga maksymalnie sumy 100 złotych (też w dużych miastach).

Co więcej, profesjonaliści są na bieżąco z jakimikolwiek zmianami, które pojawiają się w krajowym prawie podatkowym, toteż PIT 2015 będzie związany z innymi przepisami każdego roku (idź do strony). Ma to odniesienie zwłaszcza do tych osób, jakie planują skorzystać z ulg podatkowych. Ich ciągłe zmiany mogą sprawić, że dana ulga już nie będzie przysługiwać lub podatnik nie będzie wiedział, że może skorzystać z innej ulgi, do której dotychczas nie miał prawa. Trzeba mieć to na uwadze m.in., kiedy w danym roku podatkowym stawiało się dom, bądź inną nieruchomość.

Kalkulator i finanse

Autor: reynermedia
Fachowiec rozliczy PIT w kilka minut i przede wszystkim – wyśle go za pomocą uruchomionej platformy internetowej od razu do Urzędu Skarbowego, dzięki czemu podatnik nie musi się już zajmować tą kwestią. Istnieje również możliwość wyznaczenia księgowego jako swojego przedstawiciela w kontaktach z urzędem, co umożliwia dużą oszczędność czasu. Oczywiście, najlepiej zdecydować się na polecanego księgowego.

Z racji tego, że liczba biur rachunkowych funkcjonujących na dzisiejszym rynku jest dość duża, z pewnością odszuka się propozycję spełniającą indywidualne wymagania. Świetnym rozwiązaniem jest też zapytanie rodziny lub znajomych, czy jest księgowy, jakiemu ufają i któremu są w stanie powierzyć uzupełnienie deklaracji.