Gdy dobra reklama w dużym mieście, to wyłącznie w formie Telebimów!

Telebimy są urządzeniami w dzisiejszych czasach niezwykle często wykorzystywanymi. Są to ekrany, najczęściej o dużej powierzchni, wyświetlające obrazy w kolorze. Składają się one z małych diod LED. Tak zwana reklama na ledach jest ogromnie chętnie używanym rodzajem reklamy. Sposób ten jest bowiem jednym z najnowocześniejszych, z uwagi na zastosowane urządzenia. Telebimy zazwyczaj spotykane są w dużych miastach, a im bardziej rozległy ośrodek, tym więcej się tych rozwiązań widzi.

Wisząca reklama zewnętrzna

Autor: Bill Smith

Ponadto taka forma reklamy (druk na folii samoprzylepnej) dociera często do ośrodków mniejszych. Przykładowo telebim w Cieszynie umieszczony został przy głównym rondzie miasta. Jest więc umiejscowiony dobrze ze względu na widoczność reklamy.

Telebimy na terenie kraju

W kraju aktualnie coraz większa liczba przedsiębiorców decyduje się na promowanie się z użyciem telebimów. Forma ta coraz bardziej się rozpowszechnia również z uwagi na to, że coraz większą liczbę zakładów stać na taką formę promocji. Można zaobserwować także, że na telebimach umieszcza się reklamy o niezwykle zróżnicowanej zawartości i z rozmaitych dziedzin.

Telebimy w mieście

Źródło: www.medas-media.com.pl

Na przykład telebim w Bogatyni jest czymś, co można już zobaczyć, ale wciąż raczej rzadko. Niewielkie miejscowości często posiadają jedną lub dwie reklamy tego rodzaju, tendencja do stosowania ich jednak stale rośnie. Tak samo kwestia przedstawia się po wyszukaniu na stronach internetowych frazy „telebim w Olecku”. Urządzeń takich jest tam zaledwie kilka.

Regulacje i ograniczenia

W związku z używaniem telebimów wiąże się niejednokrotnie sporo skandali i wątpliwości. Niektóre z nich wiążą się z elementami pokazywanymi przez reklamy wielkoformatowe. Zdarza się bowiem nierzadko, że reklamy (kliknij i sprawdź) te prezentują treści obraźliwe lub o charakterze erotycznym. Czasami także umiejscowienie reklam budzi wątpliwości, na przykład w sąsiedztwie obiektów sakralnych.

Umieszczanie telebimów określone jest przez konkretne przepisy. Ich odległość od ulicy jest przykładowo ściśle ustalona, by światło nie utrudniało widoczności uczestnikom ruchu. O zapotrzebowaniu na tę formę promocji może świadczyć popularność haseł takich jak „reklama na ekranie LED w Bytomiu ” w Internecie.