Jak podchodzimy do naszej pracy?

Z czym kojarzy nam się zatrudnienie? Wielu przyzna, iż to udręka porannego zrywania się z łóżka, stres związany z różnorodnymi powinnościami czy brak czasu na inne kwestie. Wszystkie takie przykłady są często spotykane, chociaż każdy ma innego przełożonego i każdy także zgoła odmiennie reaguje na różnorodne zagadnienia. Są osoby, które lubią wstawać i takie, co nie mogą funkcjonować bez pracy. Tak, ciężko w to zawierzyć, lecz tak właśnie jest.

praca

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

To osoby, które znacznie męczą się, gdy nadchodzi weekend i trzeba siedzieć w domu, ewentualnie gdzieś wyjechać, pójść do kina, czy do klubu. Dla takich osób to udręka, oni bez przerwy myślą o pracy i z wytęsknienie czekają na początek tygodnia. Jeśli spotkanie z ludźmi to nie poza pracą, ale szkolenia integracyjne czy pozostałe szkolenia dla firm, już zdecydowanie tak – Wszystko, co ma związek z pracą jest istotne, pozostałe kwestie to gra niewarta świeczki.

Większość z nas nie przepada za swoją pracą. Są różnorodne powody tego typu stanu. Niektórzy mają łatwy podział, czyli mamy przedstawicieli grupy, która musi pracować, zarabia mało, więc w żaden sposób nie może polubić swojej pracy. Kolejna grupa zarabia dużo, powyżej średniej krajowej, ale wykonuje pracę, jaką nie do końca akceptuje. Daje pieniądze, ale nie sprawia satysfakcji. Trzecia zaś grupa, to osoby wykonujące zawód, jaki uwielbiają, sprawia im satysfakcje, a jednocześnie przynosi spore dochody.
Jak nietrudno zgadnąć, największa ilość z nas jest w grupie pierwszej, przeważnie narzekamy na swoje zatrudnienie (mając dość często powody do narzekania). Na dalszych pozycjach znajduje się grupa numer dwa. Chociaż praca jest nudna i nie sprawia zadowolenia, nie powoduje, iż spełniamy się zawodowo, to chociaż pozwala zarobić na wspaniałe wakacje czy na możliwości, których nie posiadają inne osoby (piękny, drogi samochód, nowoczesny dom). Trzecia grupa to ludzie zawodowo spełnieni, lecz jak to w życiu bywa, jest ich najmniej.
Jest za to grupa osób o których można powiedzieć: szczęśliwi, spełnieni zawodowo, ale niedostatecznie wynagradzani. To osoby, które sprawdź – https://www.destroy.pl/niszczenie-dyskow-twardych/ oddałyby swojej pracy nikomu innemu, lecz jednocześnie nie są wynagradzane solidne. Różne są powody tego stanu, najczęściej są to branże marnie opłacane, a skoro rynek nie oferuje większych stawek to rusztowanie – zobacz rusztowania w łodzi – ma na nie po prostu szans. Nie jest to kwestia zmiany miejsca zatrudnienia, te czynniki dyktuje rynek, na który nie mamy żadnego oddziaływania.