Współczesne banki proponują dla klientów bardzo dużo ułatwień

Wszyscy mający konto w banku może domagać się karty do bankomatu. Wiele osób wydaje się, że karta do bankomatu jest przypisana do każdego konta, ale rzeczywistość jest taka, że w ogóle nie musimy brać takiej karty. Jednak w obecnych czasach trudno wyobrazić sobie nawet najzwyklejsze zakupy bez karty. Tak, więc karta do konta pozwala nam nie tylko wybrać pieniądze z bankomatu, ale jest to sposób na płacenie w sklepach małym kawałkiem plastiku. Nie musimy wcale iść do bankomatu i trzymać przy sobie gotówki. Poza tym większość transakcji mniejsze niż pięćdziesiąt złotych jest realizowana zbliżeniowo, więc nie musimy przejmować się tym, że wstukiwanie pinu będzie nam czas i że każdy będzie widział nasze sekretne cyfry.

bankomat

Autor: tales of a wandering youkai
Tego typu karta do konta to udogodnienie w życiu. Dobrze, więc z niej korzystać. Poza tym różnego rodzaju banki ma fajne promocje dla osób korzystających z płatności kartą. Jedni mają rabaty na niektóre produkty zaprzyjaźnionych marek, a inni mogą mieć niższe rachunki. Wiele zależy od banku, więc jeśli myślimy o zmianę banku, to sprawdźmy, jaką ma ofertę dotyczącą kart do konta. Nie pozwólmy się jednak wmanewrować w obowiązek karty do bankomatu a już tym bardziej w propozycję karty kredytowej. Karty kredytowe są często nam zaproponowane, ale jeśli nie podpiszemy osobnej umowy związanej z tego typu usługi to nie wkopaliśmy się w to wysoko oprocentowane zadłużenie.

Cały świat pod ręką

Dziś nie musimy już gnać do banku, by dokonać przelewu albo by zapytać o ilość środków na koncie. Obecnie wystarczy włączyć laptopa i możemy przez bankowość mobilna wszystkiego się sprawdzić. Taka elektroniczna bankowość ułatwia funkcjonowanie w dzisiejszym rozpędzonym świecie. Nie tylko w każdym momencie mamy możliwość sprawdzenia salda rachunku, to jeszcze możemy ustawić zlecenia stałe, które same przeprowadzą nam comiesięczne przelewy. Chociaż bank stacjonarny też oferował nam taką możliwość, to dzięki dostępowi do sieci jesteśmy w stanie w każdej chwili zmienić dyspozycję. To naprawdę wielkie udogodnienie. Bankowość mobilna pozwala na swobodę działania. Kiedyś można było zrobić przelew jedynie godzinach otwarcia banku albo poczty, a dziś możemy wszystko ogarnąć nawet późną nocą, bez żadnych problemów. Chociaż bank zaksięguje wszystko następnego dnia rano, o my nie musimy się już przejmować tą czy innym rachunkiem.