ul. Bolesława Prusa, 24-100 Puławy

Z jakiej przyczyny warto korzystać z dotacji europejskich?

Właściciele firm muszą borykać się z wieloma problemami – już na początku przygody ze swoją działalnością są wystawieni na ciężką walkę z procedurami, analizują, jakie konto firmowe założyć, czy starczy im pieniędzy na rozpoczęcie biznesu a także jakim sposobem zaistnieć na rynku. Dlatego coraz więcej firm stara się o fundusze unijne – nie tylko firmy nowopowstałe, ale również te funkcjonujące już na rynku od dawna. Z jakich przyczyn opłaca się zabiegać o uzyskanie dofinansowania?

flaga UE

Autor: www.GlynLowe.com
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim z tego powodu, że są to bezzwrotne pieniądze, więc w przyszłości nie będziemy zmuszeni ich oddawać. Zdobytą gotówkę można przeznaczyć na inwestycje. Dzięki tej sumie w znacznym stopniu oszczędzisz własny wkład, jednak powinniśmy wiedzieć, że na początek należy osobiście sfinansować dane przedsięwzięcie, a dopiero później możemy ubiegać się o zwrot kosztów.

Przeprowadzony projekt może być dofinansowany w co najmniej 50 procentach jego wartości, więc się to faktycznie opłaca. Skorzystanie z pomocy znacznie wpływa na rozwój danej firmy oraz poprawę jej konkurencyjności. Dużo łatwiej jest wyróżnić się z konkurencji mając co pokazać, aniżeli z trudem wiążąc koniec z końcem. Im większe inwestycje, szybszy rozwój i lepsze produkty, tym więcej odbiorców interesuje się danym przedsiębiorstwem oraz chce korzystać z jego usług czy produkowanego asortymentu. Oprócz tego małe przedsiębiorstwa często obawiają się, że nie mają szans na dofinansowanie, a to nie jest prawdą, ponieważ fundusze europejskie dla małych firm są obecnie dużo łatwiejsze do zdobycia.

Każda firma, bez względu na wielkość, starając się o dofinansowanie, powinna skonsultować się z odpowiednim doradcą, który nie tylko pomoże sformułować stosowny wniosek, lecz również będzie wsparciem w bardzo często trudnych do załatwienia procedurach. Opłaca się starać o dotacje, albowiem poza niniejszymi walorami, firmy korzystające z pieniędzy unijnych mogą nie tylko przeprowadzić wspomniane wcześniej innowacyjne projekty, lecz także zainwestować w szkolenia dla pracowników lub nabyć nowy sprzęt ułatwiający działania prowadzone na obszarze przedsiębiorstwa. Jak właściciel upora się z dofinansowaniem będzie mógł na spokojnie podjąć decyzję jakie konto firmowe wybrać.

Dofinansowania europejskie w ekspresowy sposób umożliwią ci stworzenie rozpoznawalnej na rynku marki. Dobrze jest więc szczegółowiej zapoznać się z tym tematem.