Biznes w Polsce. Czy to z pewnością mądry koncept?

Mając własną działalność gospodarczą należy zmagać się z wieloma trudnościami. Mówi się co prawda, iż człowiek jest na swoim i to akurat prawda, gdyż nie ma nad sobą bossa, lecz… Posiada za to innych bossów, a jest ich dosyć sporo, tak więc musi się z nimi liczyć.

Mocne wejście Twojej firmy

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Urzędnicy, ponieważ o nich w tym momencie mówimy, to koszmar każdego z przedsiębiorców, szczególnie w naszym kraju. Nie mówię, iż są kraje, w jakich jest lepiej, ponieważ wiem, że istnieją także kraje, w których jest gorzej. Mimo wszystko, jako członek Unii Europejskiej i kraj, który dość prędko się rozwija, powinniśmy mieć trochę lepsze podejście do ludzi posiadających własne firmy.

No bo co by tu dużo nie mówić prywatne firmy to same profity dla rozwoju gospodarczego. Dzięki temu, iż istnieją rynek usług staje się coraz bardziej konkurencyjny, na czym korzystają też konsumenci, dzięki temu zatrudniani są także ludzie, którzy otrzymują wynagrodzenie, tak więc mogą robić zakupy. Jeśli natomiast jest spore bezrobocie to z tymi osobami także należy coś zrobić. Posyła się ich w takiej sytuacji do opieki społecznej po zapomogi, ale to my płacimy, jako podatnicy za te wsparcie… Jeśli natomiast na rynku jest sporo działalności gospodarczych, jakie mają pracowników, to problem bezrobocia ulega zmniejszeniu, ludzie mają oszczędności, robią zakupy, co jednocześnie napędza konsumpcję – czyli następną korzyść dla sytuacji gospodarczej. Przykładowo taka działalność gospodarcza, która przeprowadza szkolenia bhp w Warszawie, nie dość, że obsługuje wiele innych firm, to jeszcze oferuje|świadczy usługi usługi przydatne dla wszystkich – czytaj więcej o szkoleniach bhp.

E-biznes, internet

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Nawet, jeśli ktoś posiada firmę jednosodową, a musimy zauważyć, że w naszym kraju występuje dużo tej formy zatrudnienia to również pozytywnie, ponieważ taki człowiek zamiast kombinować, robi coś, oferuje swoje usługi, a gospodarka dzięki temu kwitnie. Przecież przedsiębiorca (choćby jednoosobowa działalność) płaci podatki, ubezpieczenie i inne opłaty, więc państwo polskie powinno być wdzięczne. Niestety, u nas zazwyczaj wszystkich traktuje się jak potencjalnych złodziei, więc nie dość, że opłaty są bardzo wysokie (i nie ma mowy o ich zmniejszeniu), to dodatkowo czynione są kontrole skarbowe i inne, jakie kosztują dużo niepokoju i nerwów. Wielu ludzi nie wytrzymuje tego i wyjeżdża za granicę.

Być może to się kiedyś zmieni, może nigdy. Patrząc na podejście do wielu innych sfer, nie warto się łudzić. Panuje zasada, my sobie, a wy sobie, przez co zyskują tylko Ci, którzy maja wpływy, znajomości i tak zwane „plecy” w każdym z urzędowych pięter – pod tym adresem szybko zdobędziesz podpowiedź na