Czy opłaca się lokować gotówkę w nieruchomości w czasie zapaści gospodarczej ?

Kryzys gospodarczy nie jest zjawiskiem nieznanym. W historii świata nie raz gospodarka odczuwała okres zawirowań gospodarczych. Miliarderzy utracili firmy, pracownicy etatowi martwili się o los najbliższych. Historia dowiodła, że w przeciągu dziejów zawsze były skuteczne te same metody inwestycyjne. Otóż nieruchomości zawsze były pewną lokatą kapitału, która dawała bezpieczeństwo.
Budowa nowego osiedla
Autor: Roman Boed
Warto w czasie zapaści gospodarczej lokować pieniądze w nieruchomości, bo gwarantują one bezpieczeństwo inwestycji. Akcje czy obligacje nie dają tej pewności. W czasie zapaści gospodarczej 2 instrumenty ekonomiczne rosną, gdy inne idą w dół. Owymi instrumentami oprócz nieruchomości są także złoto i srebro. I faktycznie obserwuje się w chwili obecnej wzrost cen złota i srebra. Człowiek, który kilka lat temu zainwestował w te metale, to teraz mógłby się weselić znacznym dochodem. Obecnie ceny nieruchomości idą w dół. Wiele interesujących informacji znajduje się tu: linkuję.

Dlatego teraz przyszedł najlepszy moment, aby je zakupić po bardzo niskich cenach. Właściciele je sprzedają, ponieważ nierzadko jest im potrzebna gotówka. Tak oto pojawiają się na rynku dobre okazje. Eksperci zapowiadają, że za kilka lat ceny mieszkań wzrosną. Ma to związek z cyklami gospodarczymi, które powtarzają się nieustannie w dziejach. Otóż teraz metale szlachetne zwyżkują, lecz gdy osiągną swój najwyższy pułap, to ponownie zaczną iść w dół. Wówczas także ceny nieruchomości pójdą znacznie w górę. Toteż w tym momencie jest korzystny moment do nabycia swojej nieruchomości (zobacz więcej).

budowa
Autor: SPÖ Presse und Kommunikation
Apartamenty na sprzedaż Wrocław jawią się jako świetna okazja inwestycyjna - znajdź apartament na sprzedaż we Wrocławiu. Można dzięki ulokowaniu kapitału nie tylko uratować się przed nieuchronnym obniżeniem wartości pieniądza, ale także postarać się o przepływ pieniędzy. Przecież zakup nieruchomości we Wrocławiu czyni możliwym chociażby wynajęcie powierzchni użytkowej studentom, którzy przyjeżdżają z całej Polski. Gdy decydujemy się na zakup mieszkania we Wrocławiu, to warto także zadbać o to, aby umożliwiało relaks na świeżym powietrzu. Mieszkanie z ogródkiem Wrocław jest świetną możliwością nie tylko nabycia własnych czterech kątów, ale również zapewnienia sobie skrawka zieleni, który umożliwi ucieczkę od wielkomiejskiego zgiełku.