Gdy pojawiają się niespodziewane wydatki...

Dodatkowy lub wyższy rachunek? Niespodziewany wydatek, wizja kuszącego, letniego weekendu poza miastem? Nie zawsze z ołówkiem w dłoni da się rozplanować domowy budżet. Jeżeli bierzesz pod uwagę pożyczkę bez zaświadczeń, to musisz być świadomy, iż będzie ona opłacalna jedynie wtedy, gdy gruntownie sprawdzisz zasady jej udzielenia i warunki spłaty.
pieniądze
Autor: Kārlis Dambrāns
nieruchomość (zobacz pożyczka pod zastaw działki) bez zaświadczeń o zarobkach to rozwiązanie dla wszystkich osób potrzebujących nagłego zastrzyku gotówki. Owa prosta procedura nie wiąże się z wypełnianiem zbędnych wniosków, oraz adnotacji, czy posiadamy zaciągnięty kredyt.

Cechą dodatnią tego rodzaju pożyczek jest na pewno większa anonimowość. Brak zaświadczenia wiąże się głównie z tym, że o zadłużeniu nie dowiaduje się pracodawca, księgowa czy ktoś, kto byłby w stanie taką informację użyć przeciwko naszej osobie.

Przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu pożyczki, należy jednak przemyśleć indywidualne możliwości i liczyć się z obowiązkami. Czy decydujemy się ponieść dodatkowe koszty? Jeśli jednak mamy pewność, iż brak środków finansowych to tylko chwilowy dołek, kredyty (zobacz pożyczki pod zastaw nieruchomości bez bik) wydaje się być właściwym rozwiązaniem.

dom jednorodzinny
Autor: MTM STYL
Źródło: MTM STYL
Szybką pożyczkę można otrzymać na kilka sposobów. Poza tradycyjnym złożeniem wniosku o jej przyznanie, część firm oferuje pożyczkę przez sms. Takie rozwiązanie posiada wiele zalet – dodatkowe pieniądze docierają do nas niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy. Idea działania jest prosta - aby otrzymać pożyczkę konieczne jest wysłanie wiadomości tekstowej pod podany numer. Środki znajdą się na koncie, zależnie od tego, w jakim banku prowadzony jest rachunek, od godziny do 24 godzin. Oznacza to, że najpóźniej następnego dnia można zrealizować swoje plany.

Mechanizm szybkiej pożyczki opiera się na innych zasadach niż np. pieniądze bez udziału banku, gdzie zobowiązania wobec banku mogą wynosić nawet 30 lat a przy tym oczekują obok zdolności kredytowej, również właściwego zabezpieczenia spłaty kredytu, jakim jest hipoteka. Dzięki temu zabiegowi kredytodawca ma zapewnienie, iż kredytobiorca nie „ucieknie” z przedmiotem zabezpieczenia.