Kadry i odkurzacze – czyli podstawy czystości

Sprzątanie niejedno ma imię. A ponieważ dbanie o porządek kosztuje, dużo firm wynajmuje serwisy sprzątające (pracowników zewnętrznych). Hipermarkety, zakłady produkcyjne, kombinaty przemysłowe – wszędzie tam znaleźlibyśmy ludzi, którzy przed końcem zmiany intensywnie sprzątają stanowiska pracy w firmie. Dyskusję na temat zewnętrznych firm sobie jednak darujemy – nie będzie o miotle i wyciskaczu, zamiast nich skoncentrujmy się na usługach wokół szyb, dywanów i tapicerek samochodów.

Firmy sprzątające dysponują konkretnym cennikiem własnych usług. Na stronach serwisów, które robią przysłowiowy „porządek” znajdziemy wycenę za pranie dywanów w

sprzątanie

Źródło: sxc.hu

małych, biurowych gabinetach, jak i dużych salach. Przy większych powierzchniach, przekraczających 100 m2 wycena za następny m2 do posprzątania – podobnie jak w każdej usłudze – idzie w dół. Przejrzyste portfolio i kompletny wykaz usług powinna mieć każda solidna firma sprzątająca (oferta to przykład miasta, w którym usługi sprzątające są reklamowane w internecie w sposób rozsądny i konkretny. Kwestia ceny zależy też od jakości sprzętu piorąco – czyszczącego. W większości serwisów stosuje się odkurzacze do pracy na sucho. Dużym zaufaniem cieszą się sprzęty ssąco-czyszczące z logo Karchera z wyjmowanymi akcesoriami. Firmy wolą posiadać dużo wymiennych końcówek do odkurzaczy i szczotek, którymi wyczyści się każdą nawierzchnię – od okładziny auta po większe aule konferencyjne.

Mając na myśli czyszczenie wykładzin, Wrocław oferuje wiele serwisów sprzątających, które wykorzystują w swych pakietach innowacyjne i skuteczne środki. Nowoczesne serwisy sprzątające korzystają z wyspecjalizowanej chemii czyszczącej. Wśród środków znajdziemy takie

sprzątanie

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

marki jak Tersus, czy wspomniany już Karcher (czyszczenie wykładzin).

Zaufana firma sprzątająca reklamuje się głównie w sieci, w trzech głównych aspektach. Na pierwszym miejscu są kadry, czyli referencje ( silesiaarchitekci.pl/pl/referencje/ ) fachowych wykonawców. Od ich niezawodności zależy powodzenie na rynku ofert. Kolejna sprawa to urządzenia czyszczące. Tu także nie ma zastoju w postaci wiekowych odkurzaczy czy niepasujących akcesoriów. Liczy się tylko nowoczesność i niezawodność. Ostatnim elementem sukcesu są środki chemiczne – powtarzać nie trzeba, jaką jakością winny się odznaczać.