Sprzątanie to dobry test na to czy możesz być obowiązkowy

Są takie czynności, które wymagają od nas stanowczości i obowiązkowości. Można do takich przykładów wpisać wiele codziennych czynności: sprzątanie, wychowanie potomka, dieta, trening i inne. W każdej z tych aktywności liczy się systematyczność a także utrzymanie pewnego rygoru, który pozwala na osiągnięcie planowanych efektów. Na przykład sprzątanie. Załóżmy, iż robimy to, tak jak duża liczba osób, w dzień wolny. Myjemy okna używając myjek do okien i opryskiwaczy, sprzątamypodłogę mopem, używamy dużej ilości innych pojemników, w których znajduje się odpowiedni środek, na poszczególne nieczystości: toaletowe, kuchenne czy te zalegające w pokoju.

mycie okna

Autor: worak
Źródło: http://www.flickr.com

Musimy robić porządki systematycznie, bo jeśli nie dopatrzymy tego obowiązku choć raz, zagubimy swój rytm, a normalnych rozmiarówobowiązek niepotrzebnie urośnie i będzie straszył swoją wielkością.Następny przykład jest bardziej poważny – odchowanie dziecka. Tutaj najpewniej dopuszczamy się wielu błędów. jeżeli nie będziemy też do końca konsekwentni, dziecko to wykorzysta.

Zrobisz krok do przodu, jeżeli zobaczysz, co ma praktyczna oferta (https://www.workservice.pl/praca/student/wroclaw/). Sprawdź, że faktycznie dane na niej umieszczone są istotne.

Trzeba jednak wziąć poprawkę, że przecież ten mały człowiek to istota żywa, nie da się opieki nad nim porównać do normalnego obowiązku. W takich sytuacjach musimy się wyróżniać nie samym wojskowym porządkiem i sumiennością, lecz powinniśmy doliczyć również czynnik ludzki. Dla tych, którzy nie lubią sie pobrudzić proponuję dobre opryskiwacze.

Przestrzeganie jadłospisu który pomoże nam schudnąć jest z kolei dość łatwe, lecz jedynie w teorii. Jedz tyle i tyle, o tych godzinach, nie napychaj się do snu, unikaj słodyczy… Wszystko w teorii wygląda znakomicie, ale gdy przychodzi, do praktyki wtedy dopiero zaczynamy rozumieć, czym jest dyscyplina w temacie trzymania się diety. Jest to niekończąca się walka o lepsze dla nas jutro, jest to walka z czymś niewidzialnym, lecz także z czymś co nam jednocześnie przeszkadza. Walczymy ze swoja głową, ze swoimi nawykami jedzeniowymi, to tak jakby zmienić część siebie. Nie jest to łatwe.

Ostatni taki oto przykład – sport, jest dość podobny do trzymania się diety, jednak tylko po części. Jeśli chodzi o dietę musimy zmienić przyzwyczajenia kulinarne, lecz gdy uprawiamy sport zmianie ulega coś więcej. Jedzenie rzeczywiście, bo kiedy ćwiczymy nie powinniśmy napychać się niezdrowym jedzeniem, równocześnie jednak musimy zmienić… nas samych. I to jest tutaj najtrudniejsze, wymaga dyscypliny i pracy nad sobą za wszelką cenę. Zwykły obowiązek przeradza się tu w nieustanną walkę, ale warto do niej stanąć. Podobnie jest w przypadku mycia okien. Ten obowiązek stanie się bardziej znośny gdy użyjemy takich akcesoriów jak m.in. pojemniki do wody.