Jak dostać dotacje na rozkręcenie biznesu

Rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej to najlepsze rozwiązanie dla osób, które nie chcą dłużej pracować na etacie.

biznes

Autor: KamiPhuc
Źródło: http://www.flickr.com
Zasadniczy problem osób, które chcą otworzyć własną działalność, to kwestia pozyskania niezbędnych funduszy. Jest wiele sposobów na uzyskanie pieniędzy na start. Jak wykazują badania, wciąż większość młodych przedsiębiorców decyduje się na tzw.

Jeżeli zaciekawił Cię ten temat, to oceń (http://ulgaoddlugu.pl/dlaczego-do-mnie-dzwonia/) inne równie ciekawe strony, które posiadają nie mniej absorbujące informacje.

Friends, Family, Founds, czyli pozyskanie potrzebnej kwoty od rodziny lub znajomych. Jest to oczywiście sposób, dzięki któremu konieczności spłacania kredytów w banku. Z drugiej strony, jeśli chodzi o pieniądze, relacje rodzinne mogą z czasem bardziej utrudnić nam życie, niż ułatwić.

Następną metodą na zdobycie pieniędzy na start są środki publiczne. Osoby bezrobotne mogą starać się o jednorazowe dofinansowanie wysokości około 20 tysięcy złotych. Tego typu dotacje dla nowych firm są naturalnie bezzwrotne. Kwota dotacji zależy także od regionu, jednak nie warto zwlekać z decyzją, gdyż wraz z końcem roku, kończy się również pula pieniędzy, przeznaczona na wsparcie przedsiębiorczości.

Jedną z popularniejszych form uzyskania pieniędzy są oczywiście kredyty bankowe. Nierzadko decydują się na nie przedsiębiorcy, którzy muszą zainwestować w biznes większe kwoty. Banki świadczą też dodatkowe usługi dla firm. Na przykład kompleksowa obsługa kontraktu to usługa skierowana do podmiotów gospodarczych, które współpracując z Jednostkami Skarbu Państwa. Dzięki takim rozwiązaniom przedsiębiorca może skorzystać z różnych produktów danego banku na poszczególnych poziomach realizacji kontraktu.

200

Autor: OTA Photos
Źródło: http://www.flickr.com

Na rynku finansowym funkcjonują też prywatni inwestorzy, zwani Aniołami Biznesu. Dysponują oni odpowiednim doświadczeniem oraz własnym kapitałem. Często wspierają oni małe przedsiębiorstwa. Ich wsparcie polega na fachowym doradztwie oraz dofinansowaniu biznesu w początkowej fazie rozwoju. Prywatni inwestorzy mogą oczekiwać udziałów w firmie, ale są też tacy, którzy działają na zasadach non-profit.

Zanim podejmiemy decyzję, w jaki sposób chcemy finansować nasze działania, warto rozpatrzeć wszystkie opcje.
Każda z omówionych form ma naturalnie swoje plusy i minusy. Jeśli rozpoczynamy dopiero naszą przygodę z biznesem z pewnością należy skorzystać z fachowego doradztwa, aby wybrać najlepsze rozwiązanie.