Czyszczenie to w wielu przypadkach problem dla rodziny

Przykładasz wielką wagę do porządków i chcesz, aby w twoim mieszkaniu to było respektowane. Męczą cię bowiem złe przyzwyczajenia twojego męża, jego wyssanego z mlekiem matki poczucia, że nic w gospodarstwie domowym jeśli chodzi o porządki nie musi robić. Starczy, iż przyjdzie z pracy, położy się na łóżku i włączy telewizor. Od czasu do czasu jeszcze weźmie sobie piwo i będzie odpoczywał spokojnie. Nic nie mówisz, bo wiesz, że przecież wrócił z pracy, jednak chciałabyś, żeby chociaż w weekend trochę ci pomagał z porządkami…

sprzątanie2

Źródło: sxc.hu

Niestety, zdajesz sobie sprawę z tego, że to nie jest realne. Rozmawiałaś z nim, kupiłaś też dwie pary rękawiczek do sprzątania (polecam te – rękawiczki do czyszczenia), lecz on omijał je szerokim łukiem, prosiłaś, żeby, chociaż stosował normalne sprzątania ręczne, to znaczy, jak coś wylał niech weźmie ręcznik papierowy i to powyciera, lecz on nie przyjmował tego do wiadomości. Raz chyba tylko wziął skrobaczkę i coś począł wytrwale czyścić, ale był to epizod, który wydarzył się dawno temu.

Masz świadomość, że metamorfoza twojego partnera ze zwykłego, nic nierobiącego w domu faceta na uczynnego, pomocnego małżonka jest mało prawdopodobna, dlatego już nawet nie tracisz czasu by tłumaczyć. Wiesz, iż twój partner pochodzi z normanej polskiej rodziny, gdzie mężczyźni siedzieli przed telewizorem, a panie latały ze ścierkami.

Podoba Ci się ten artykuł? Jeśli chcesz zdobyć więcej danych, odszukaj www, które zawiera nie mniej ciekawe informacje.

Wiesz, iż w domu rodzinnym twojego męża byli jedynie bracia i wszyscy po sobie, tak samo, jak ich ojciec odpoczywali i myśleli nad piwem po pracy, podczas, kiedy ich matka biegała dookoła, żeby im dogodzić.

Sprzątanie kuchni

Autor: Sidolux Crystal
Źródło: Sidolux Crystal

Z tego jak widać powodu zmiana takich nawyków jest trudna i mało prawdopodobna, ale jest światełko w tunelu. Wszystko zależy od tego, czy uda ci się postawić sprawę jasno, czy umiesz zrobić to stanowczo? Musisz postarać się mu wytłumaczyć, że niektórych czynności nie zamierzasz już robić, bo ci szkodzą. Dlaczego bowiem masz przesuwać ciężkie meble, żeby za nimi posprzątać, nie powinnaś tego robić, zleć to małżonkowi.wejdź tu łaźnia parowa łaźnia parowaPrzyda mu się do tego to: najlepsze skrobaczki. Jeżeli wciąż nie zamierza słuchał wytłumacz mu, iż kolejny taki wysiłek może się dla ciebie źle skończyć. Powiedz, że udasz do specjalisty i faktycznie, jeżeli nie uwierz, uczyń to. Pokaż mu, iż masz swoje lata i żądasz jego wsparcia, a twój partner niech wreszcie stanie się faktycznie partnerem, a nie beztroskim dzieckiem wyłożonym na kanapie.