Magazynowanie wody deszczowej – w jaki sposób się to robi?
W handlu są specjalne filtry, które bez trudności instaluje się na rynnie, lub u jej wylotu, skąd woda prowadzona jest do zbiornika. Wyekwipowane są one w zabezpieczenia przelewowe, nie ma więc ryzyka, że jej nadwyżka spłynie z pojemnika na działkę.
Bardziej zaawansowany sposób pozyskiwania i spożytkowania deszczówki to instalacja układu kumulowania wody opadowej. Woda magazynowana jest w zbiorniku, przeważnie zakopanym w ziemi obok domu. Jego średnica winna być dopasowana do wielkości przestrzeni dachu, z którego woda (uzdatnienie wody solą) będzie nagromadzana.

Wytwórcy oferują obszerny zasięg kubatur i odmian zasobników. Są to zbiorniki na wodę deszczową podziemne i naziemne, również gotowe podejścia systemowe do przechowywania i spożytkowania wody (jonizator wody alkalicznej) deszczowej. Zbiorniki naziemne służą do nagromadzania wody z rur spustowych które odprowadzają wodę z rynien na zewnątrz domu. Pojemniki różnią się konstrukcją, formą i odpornością. Okazały wybór zasobników, dostępnych na stronie pozwala dostosować rozwiązanie do różnych funkcji.