Dobrze jest kontrolować rankingi najlepszych kont firmowych

Jeśli pragniemy zdecydowanie wkroczyć w świat biznesu, już na progu biznesowej ścieżki musimy zatroszczyć się o sytuacje finansową firmy. Zdecydowanie ważną kwestią jest założenie konta w banku. Banki prześcigają się w ofertach dla przedsiębiorców. Warto w związku z tym dowiedzieć się, jakie możliwości, kredyty czy pożyczki nam proponują. Na stronie internetowej każdej placówki, zobaczymy szeroki wachlarz usług przeznaczony dla małych i średnich firm.

Finanse

Źródło: http://pixabay.com
Główną zaletą założenia osobnego firmowego rachunku bankowego jest wyodrębnienie transakcji prywatnych od związanych z prowadzoną działalnością. Co najważniejsze pomaga to w prowadzeniu księgowości, szczególnie, kiedy przedsiębiorca uzyskuje przychód(zobacz rozliczenie PIT) również z innego źródła.

Po drugie, w sytuacji kontroli skarbowej, urzędnicy mają wówczas dostęp tylko w transakcje na rachunku bankowym podanym w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, co może zaoszczędzić nerwów (wgląd w prywatne operacje mógłby okazać się bardziej kłopotliwy, np. w przypadku gdy osoba otrzymuje pieniądze od rodziny).

Dobrym krokiem może okazać się założenie konta firmowego w tym samym banku, w którym osoba prowadząca działalność gospodarczą posiada swój prywatny rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Pozwoli to na ominiecie prowizji związanych z przelewaniem środków między kontami.

Jak wybrać najlepsze konto firmowe?

Patrząc na branżę, w której zamierzamy się realizować, opracujmy sobie listę gwarantowanych i zakładanych operacji realizowanych z wykorzystaniem konta firmowego. Ustalmy właściwe priorytety, a w dalszej kolejności postarajmy się przewidziećpomyślmy, jakie usługi proponowane przez banki mogą nam się przydać w przyszłości. Zwróćmy uwagę na wysokość opłat bankowych, darmowe przelewy ZUS i Urzędu Skarbowego czy możliwość korzystania z lokat i kredytów.

Wybór rachunku firmowego nie jest jednak zobowiązaniem, z którego trudno się wycofać, toteż co pewien czas wskazane jest sprawdzić rankingi najlepszych kont firmowych, czy w międzyczasie na rynku pojawiła się korzystniejsza oferta konta dla firm – . Jeśli taka się pojawi – skorzystajmy z niej.

Kategoria: finanse
Tagi: , ,