Kulturowe wpływy na miarę dzisiejszych czasów. Jakie są i dlaczego się tworzą? Czy zawsze istniały?

Odnaleźć się w dzisiejszej rzeczywistości to nie lada wyczyn. W każdym, najbardziej niepozornym miejscu spotkać można znak zapytania, jaki będzie nas zaskakiwał jeszcze nie jeden raz. Nie żyjemy w zamknięciu, więc te sytuacje będą na porządku dziennym. Nie żyjemy za murem, jak w okresie socjalizmu, więc zwyczaje, kultura i inne zjawiska będą przenikać na nasze podwórko. Nie powinniśmy się przed tym bronić, gdyż można na tym zyskać. Wszystkie państwa bowiem korzystniej się rozwijają, jeśli pozwalają mieć swoje zdanie, oczywiście w pewnych granicach.

Jeśli chodzi o dominującą kulturę w dzisiejszych czasach, to jest nią zapewne kultura korporacji. Pojęcia jak service desk (odnośnik www) czy outsourcing it, są czymś normalnym w każdej wielkiej, światowej firmie. Te terminy jak znaki, jak wytrychy do innego świata, stają się konkretnymi drogowskazami dla wszystkich zatrudnionych osób w takich miejscach. Pozwalają na lepsze poznanie miejsca, w jakim pracują, jego obyczajów i kultury.
To raczej zwyczajne, iż w każdym okresie są takie kulturowe zjawiska. Zresztą język angielski i korporacyjna kultura to dzisiaj normalne zjawisko, nie sprawdź stronę można bronić się przed tym jak opętani wymachując rękami. Przed latami dziewięćdziesiątymi mieliśmy inną kulturę, radziecką, tak więc trzeba było znać rosyjski. Kto nie znał, ten albo nie piastował jakiegoś istotnego stanowiska, albo po prostu nie chodził do szkoły. Jest jeszcze jedno wytłumaczenie, kto nie mówił po rosyjsku, ten świadomie nie chciał go znać.

Koniecznie zerknij tutaj – to prawdziwa gratka dla każdego miłośnika tematu, który w tym artykule prezentujemy. Ta informacja niewątpliwie da ci do myślenia.

W dzisiejszych czasach przed językiem angielskim tak się nie wzbraniamy, gdyż nie jest on nam narzucony, lecz musimy go znać. W każdych czasach odnajdziemy więc taki jakby nacisk, miękkie przymuszenie, że musimy coś znać, byażeby odnaleźć się w świecie.

Zdalna praca programisty

Autor: pixabay.com
Źródło: pixabay.com

Można to zaakceptować jeszcze z innych powodów. Właściwie nauka języka obcego. to właściwie zupełne nowa umiejętność, którą warto poznać. Pomyślmy jakbyśmy robili to dla własnego rozwoju, a nie dla jakiegoś narzuconego planu. Tak pojmując taka nauka jest bardziej przyjemna i na pewno bardziej pożyteczna. Może także być ciekawym doświadczeniem, poznawanie zupełnie nowej kultury ucząc się języka, ale na swój sposób bez nakazu i narzuconych sposobów działania. Takie coś na pewno korzystniej zadziała niż wszystkie lekcje, które wkuwamy „na blachę”.