Metoda na bezpieczny start w biznesie

Pracując na etacie czujemy się pewnie, albowiem ochrania nas prawo pracy. Mamy rozliczne uprawnienia pracownicze, tj. na przykład urlop, pracodawca płaci za nas składki ZUS jak też chorobowe, nie mamy powodu zatem się tym troskać. Co więcej, nawet nie musimy samodzielnie rozliczać podatków jeżeli nie chcemy korzystać z ulg podatkowych. Podobne podejście najlepsze jest dla tych z nas, którzy nie pragną prowadzić lub nie mają projektu na własny biznes.

Gdy jednak masz pomysł na własny interes, jednak obawiasz się „rzucić się na głęboką wodę”, dobrym przedsięwzięciem będzie podatek (czytaj też umowa o pracę i działalność gospodarcza). Takie rozwiązanie powoduje, że możemy zyskać jeśli chodzi o składki ZUS, gdyż jesteśmy już pracownikiem na umowę o pracę i jednocześnie właścicielem firmy. Występuje zbieżność płatności składek ZUS, skutkiem tego mamy możliwość płacenia dużo niższej składki firmowego ZUS-u (pod warunkiem jednak iż na mocy umowy o pracę nasz przychód jest równy przynajmniej minimalnemu uposażeniu). Jest to zatem niezłe wyjście dla tych przedsiębiorców którzy dopiero rozpoczynają aktywność albo ich firma z założenia ma być kolejnym źródłem dochodu. Dla przykładu zarabiam jako buchalter w jakiejś jednostce jednak mym hobby jest wyrób biżuterii.

podatki wzrosty zarobki

Autor: Simon Cunningham
Źródło: http://www.flickr.com

Chcę w sposób legalny zyskiwać na moim zamiłowaniu więc łączę umowę o pracę i działalność gospodarczą. Jest to w takim przypadku idealne rozwiązanie. Gdy już nasza działalność nabierze prędkości, najprawdopodobniej będziemy chcieli rozwinąć naszą działalność, co może postulować rozbudowy lub zmodernizowania już posiadanych urządzeń.

Nieziemsko wciągający tekst, prawda? Jeśli też posiadasz taką opinię, to wejdź tutaj i przeczytaj tutaj pozostałe dane.

Warto postarać się wtedy by zwiększenie wartości środka trwałego w danym roku podatkowym nie przekroczyło 3500 złotych. W ów sposób będziemy mogli zaliczyć owe wydatki do „kosztów uzyskania przychodu”, co może być niezwykle korzystne, a zarazem usprawnimy swoją pracę.

Zwiększenie wartości środka trwałego to przykładowo kupno przez informatyka większego dysku do komputera na jakim wykonuje on swoją pracę bądź zakup bardziej wydajnego oprogramowania do tegoż komputera, ewentualnie innego potrzebnego oprzyrządowania. Kiedy już ocenimy iż nasza firma jest stabilna, możemy zrezygnować z pracy na etacie. Mamy obowiązek wówczas wykorzystać zaległy urlop u byłego chlebodawcy.
Kategoria: finanse | Praca - oferty | zarządzanie
Tagi: