Planujesz poznać jakieś nowe miasto? W jaki sposób – samochodem, pieszo czy rowerem? Każde z tych rozwiązań ma pozytywy i minusy

Czy również masz takie obiekcje, jak jesteś w nowym miejscu? Jak najbardziej korzystnie zwiedzić takie miejsce? Czy wynająć przewodnika, dokonać tego samemu, ale na nogach, rowerem, a może autem? Możliwości jest naprawdę sporo i czym bardziej popularne miejsce, tym bardziej bogata baza propozycji, z jakich można skorzystać. Podejmując taką decyzję zawsze powinieneś pomyśleć, co jest dla Ciebie ważne, jak dużo masz czasu na odkrywanie jakiegoś miejsca i jaki jest twój budżet.

auto

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com

Większość z nas wybierze do zwiedzania własne nogi. To bardzo tania metoda, lecz czy najkorzystniejsza? Oczywiście, stracimy mało pieniędzy na komunikację, więc to jest wielki pozytyw. Niemniej, w zależności od wielkości ośrodka miejskiego nie jest wiadome, czy damy radę wszystko obejść. I czy nasze zdrowie w ogóle nam to umożliwi.

Przeczytaj dodatkowo takie absorbujące wskazówki ze strony (https://www.zaciskihamulcowe.pl/faq/), które przeczytasz pod tym linkiem – one również rozpatrują niniejsze zagadnienie.

Niestety, ale w wielu interesujących miejscach, ażeby zwiedzić wszystko trzeba naprawdę sporo czasu. Właściwym sposobem jest połączyć zwiedzanie – wrocław zwiedzanie – pieszo z dodatkiem komunikacji tramwajowej czy autobusowej. Można skorzystać z metra, jeśli jest dostępne w danym miejscu.

Naturalnym rozwiązaniem wydaje się wykorzystanie roweru. No tak, nie tylko, że szybko, to dodatkowo tanio. Oczywiście, zależnie czy będziemy posiadać swój rower, czy wypożyczony. Jak swój to faktycznie jesteśmy w stanie na tym zaoszczędzić, jak wypożyczony to zapłacimy, w zależności od miasta te wartości mogą się wahać. Zwiedzanie rowerem także ma jednakże poważne ograniczenia. Nie każde bowiem miasto nadaje się, by zwiedzić je rowerem. Nie ma tam na przykład ścieżek rowerowych, a ruch uliczny jest bardzo duży. Takie więc zwiedzanie nie dość, że utrudnione, może być dodatkowo dość niebezpieczne.

auto

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com

A może zwiedzanie samochodem. To najbardziej korzystny sposób do odwiedzenia najważniejszych miejsc w danej lokalizacji. Możemy sobie bowiem wybrać parę miejsc, które musimy zobaczyć i jeździć w takie miejsca autem. Można posiadać swój samochód, ale jak nie mamy również nie ma problemu, zawsze możemy taki wypożyczyć (przykładowo jak jesteśmy w Krakowie – wypożyczalnia aut w Krakowie, rent car Kraków – ). Tu też w zależności od miejsca ceny będą się wahać (strona www). Od niskich do bardziej wysokich. To ciekawe rozwiązanie, ale jak każde także posiada negatywy. Zależy jaki ruch uliczny nas czeka, gdyż jeśli w danym mieście są ogromne korki, jak na przykład w Moskwie, to zwiedzanie autem może być bardzo trudne.