Zalecenia dla osoby pracującej na etacie: składki na urlopie wychowawczym oraz ekwiwalent za urlop

Prawdą jest twierdzenie, że nie posiadanie wiedzy z zakresu przepisów szkodzi. Nierzadko najbardziej cierpią na tym zwykli pracownicy. Wielkie korporacje stać jest na wynajęcie dobrych prawników. Znani prawnicy dbają o dobro dużych firm.

Szarym pracownikom etatowym nie łatwo dbać o własne prawa, gdyż nie mają dość dużej wiedzy.

Jeśli uważasz, że opisywany tekst jest interesujący, szybko zobacz dodatkowo szczegóły na witrynie (http://mslegit.pl/obsluga-prawna-firm-wroclaw), wtedy na pewno zapamiętasz większą ilość detali.

I nie stać ich na profesjonalnych adwokat. Mogą jednak im sięgnąć po profesjonalne rady, takie jak niniejsze, i osobiście przebrnąć przez zawiłe kwestie prawa. W tym artykule zostanie wyjaśniona kwestia składek na urlopie wychowawczym i ekwiwalentu za urlop.

Strategia biznesowa

Autor: tec_estromberg
Źródło: http://www.flickr.com

Dużo ludzi pracujących na etacie, którzy nie wykorzystali dni urlopu, zastanawia się, jak wyliczyć ekwiwalent za urlop? Tym narzędziem, które pozwala to wyliczyć, jest współczynnik ekwiwalentu, który jest ustalany w każdym roku odrębnie. Obecnie, 2014 roku, wynosi dwadzieścia i osiemdziesiąt trzy setne. Oblicza się go następująco: od trzystu sześćdziesięciu pięciu dni odejmuje się sumę dni wolnych od pracy. Owymi dniami wolnymi są: pięćdziesiąt dwie niedziele, jedenaście dni świątecznych i pięćdziesiąt dwa dni wolne. Potem otrzymaną liczbę, czyli dwieście pięćdziesiąt, trzeba podzielić przez 12. I tak uzyskaliśmy dwadzieścia i osiemdziesiąt trzy setne. Nawet jeśli następuje likwidacja działalności gospodarczej krok po kroku , to i tak pracownik już po likwidacji firmy może się ubiegać o ekwiwalent za niewykorzystany urlop. Trzeba również nadmienić, że jeśli jest podpisana następna umowa z tym samym pracodawcą, to można przenieść zaległe dni urlopu na kolejny okres pracy.

Kolejną istotną kwestią interesującą pracowników etatowych jest podstawa składek na urlopie wychowawczym. Okazuje się, że ludzie przebywający na urlopie pod określonymi warunkami podlegają ubezpieczeniom rentowemu oraz emerytalnemu. Tym warunkiem jest to, że wspomniane osoby nie posiadają innego tytułu do ubezpieczeń. Bycie na urlopie wychowawczym daje umożliwia skorzystanie z ubezpieczenia zdrowotnego. Niestety jest to również pod pewnymi warunkami. Tym warunkiem jest fakt, że określona osoba zatrudniona w firmie także nie posiada jeszcze innego tytułu do ubezpieczenia.