Wspólnota Europejska i jej idee na rozporządzenia

Jak wszystkim wiadomo wstąpienie do Unii Europejskiej naszego państwa miało sporo zwolenników, jednak miało również duże grono przeciwników. Niewiele osób, które nieprzychylnie przyglądało się akcesowi Polski do Wspólnoty zmieniło zdanie. Nawet interesujące projekty i normy które pozwalają na pokazanie się najlepszym organizacjom, nie były i nie będą w stanie przekonać niektórych osób, że Unia Europejska nie chce szkodzić, a chce wspierać.

EICC
Sporo idei Unii Europejskiej zrzesza jedynie organizacje, które same ogłaszają, że chcą brać w nich udział, po sprawdzeniu przez organy Unii, czy przedsiębiorstwo spełnia normy, nie istnieją żadne przeszkody, by organizacja połączyła swoje siły np. z emas. Jest to system zarządzania środowiskowego, w dużej mierze wykazujący podobieństwo do normy ISO 14001.

Jeżeli zaciekawił Cię ten artykuł, to do zobaczenia (http://mojekonferencje.pl/aktualnosci/mojekonferencje-pl-patronem-medialnym-hotel-marketing-conference-2019-w-poznaniu) mamy następne treści na stronie, którą stworzyliśmy pod tym linkiem.

Zresztą w 2001 roku treść tej normy jest włączona do struktury EMAS – czytaj o EMAS.

System ten zrzesza różne przedsiębiorstwa, firmy, czy organizacje o czym wspominano wcześniej. Główne założenie systemu polega na tym, że chce on wyróżniać te organizacje, które ciągle się doskonalą w aspektach związanych z działalnością środowiskową, a jeżeli zdarzą się im jakieś pomyłki to są one minimalne.

Jeżeli omawiany wątek jest dla Ciebie ciekawy, to kliknij i zobacz, jakiego rodzaju informacje posiada rekomendowana strona (https://www.youtube.com/watch?v=XhIQa7GQUmI) – na pewno materiały w tamtym miejscu umieszczone są tak samo zajmujące.

Tak, więc system EMAS postanowił wyróżniać firmy, które chcą się rozwijać zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. W naszym kraju w systemie zarejestrowanych jest jak na razie 45 firm, wiąże się to z prestiżem, bo firmy te musiały pokazać, że ekozarządzanie nie jest im straszne.

jakość

Autor: parylo00
Źródło: http://www.freeimages.com

Jeżeli mowa o zarządzaniu ludźmi, to wszyscy szefowie firm zdają sobie sprawę że niezbędne jest właściwe zarządzanie zasobami ludzkimi. Istnieją różnego rodzaju teorie zarządzenia, normy, które stawiają pewne przedsiębiorstwa pod tym względem wyżej niż inne, należy do nich np. eicc. EICC to kodeks w którym zawarto jak powinna zachowywać się organizacja, kodeks, który ma za zadanie wyrównać a zarazem podnieść standardy pracy.

Jeżeli jakaś firma, chciałaby wykazać, że dobro pracownika, jego bezpieczeństwo jest dla nich ważne, to może podpisać się pod tym, co zostało zapisane w kodeksie. Kodeks ma być holistycznym spojrzeniem na proces całej produkcji. Ponieważ EICC został zrobiony z myślą o firmach, które projektują oraz wprowadzają na rynek towary lub oferują produkty i usługi, które są wykorzystywane w trakcie produkcji towarów elektronicznych. Jest to, więc kodeks skierowany do firm z sektora elektronicznego i ma on być zastosowany względem dostawców jak też podwykonawców.