Jak zamówić regionalną spółkę sprzątającą

Aktualnie we Wrocławiu buduje się coraz więcej budynków biurowych. Większość z nich stawia jest w bardzo interesującej lokalizacji, w samym centrum miasta. Fakt ten przyciąga duże przedsiębiorstwa, które okazyjnie wynajmują spore biura biurowe. Dzięki temu powstają kolejne miejsca pracy a także rośnie zapotrzebowanie na dodatkowe usługi, które sprzyja rozwojowi lokalnej przedsiębiorczości.

sprzątanie

Autor: Craig Dietrich
Źródło: http://www.flickr.com
W lepiej rozwiniętych miastach coraz prężniej działają konkurencyjne firmy sprzątające, które oferują kompleksowe usługi zarówno dla klientów instytucjonalnych. W pierwszym wypadku są to zazwyczaj urzędy, szpitale, żłobki i i inne placówki. Firmę można zatrudnić na zasadzie outsorsingu, w ten sposób nie musimy zatrudniać licznego personelu sprzątającego. Jest to dobre rozwiązanie, gdyż usługodawcy tego typu mają nie tylko lepszy sprzęt, lecz także lepiej przeszkolonych pracowników.

Zazwyczaj z firmą tego typu możemy nawiązać stałą współpracę lub (źródło artykułu) na jednokrotne zlecenie,na przykład po większym remoncie biura. Trzeba skontrolować, czy usługodawca jest elastyczny w kwestii godzin pracy, ponieważ duże korporacje działają w systemie zmianowym. Wtedy możemy w zależności od danej potrzeby zlecić serwis dzienny, nocny lub (sprawdź propozycję) popołudniowy. W indywidualnej umowie przeczytamy

sprzątanie

Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com

pełen zakres obowiązków kontrahenta (kliknij po więcej).

Przykładowo sprzątanie biur Wrocław obejmuje w całości: regularne wycieranie kurzu z mebli, a także urządzeń, tj. niezbędnych komputerów, dokładne czyszczenie dywanów, mycie drzwi i oszklonych elementów, mycie podłóg, jak również utrzymanie czystości we pracowniczych pomieszczeniach socjalnych i sanitarnych. Sezonowo prace są rozszerzane o mycie okien lub pranie dywanów. Należy zazwyczaj nie zapominać nie tylko o wnętrzu biura, lecz także o terenach wokół. Kompleksowe usługi wielokrotnie obejmują także prace porządkowe terenów zielonych wokół biura. Jeśli sytuacja tego wymaga mamy możliwość wykupienia specjalny pakiet serwisowy, na wypadek niewielkich awarii w biurze. W sytuacji, gdy coś się niespodziewanie zepsuje, firma wysyła właściwego specjalistę, który szybko naprawi usterkę (sprawdź kontakt).
Kategoria: administracja
Tagi: , ,