W jaki sposób najsprawniej stworzyć szkolenie?

Jeśli uważasz, iż posiadasz ponadstandardową wiedzę na jakiś interesujący temat, przykładowo potrafisz pozycjonować witryny internetowe czy jesteś mistrzem w nawiązywaniu kontaktów, z całą pewnością powinieneś pomyśleć czy być może czymś w porządku nie byłoby zorganizowanie szkolenia. Przecież fakty są takie, że na szkoleniach jak najbardziej można zarobić niezłe pieniądze. Wychodzę z tego założenia, iż na swojej wiedzy należy zarabiać. W szczególności, że ostatnimi laty w Polsce nietrudno dostrzec spory popyt na wszelkiej maści kursy.

Ludzie doskonale wiedzą, że porządne szkolenia są praktycznie na wagę złota. Moim zdaniem sytuacja jest taka, iż jeśli posiadamy dostateczną wiedzę, a na dodatek jesteśmy przebojowi, z pewnością musimy szukać swojej szansy. Odnośnie tego raczej nie mam najmniejszych wątpliwości. Ostatnio brałem udział w szkoleniu dotyczącym prowadzenia biznesu – muszę napisać, że dużo się dowiedziałem. No dobrze, co zatem należy zrobić, aby bez żadnego kłopotu móc zorganizować szkolenie?

sala szkoleniowa

Autor: Peter Kofler
Źródło: http://www.flickr.com

Cóż, trzeba wiedzieć, że początkowo czymś istotnym są Synergy Trainings – czyli musimy nająć jakąś salę, ponieważ gdzieś w końcu nasi słuchacze chcieliby szkolić się w odpowiednich warunkach. Co prawda słyszałem o interesujących szkoleniach, które organizowano w restauracjach, lecz myślę, iż w sumie to kiepski pomysł. Moim zdaniem doskonałym miejscem dla chcących zorganizować bardzo dobrą konferencję jest większe miasto – ponieważ relatywnie łatwo do niego się dostać. Chociaż zapewne na naszym szkoleniu pojawią się tylko miejscowi. Przecież jeszcze nie dorobiliśmy się renomy.

Należy także przypomnieć, iż czymś ze wszech miar istotnym jest to by w żadnym razie nie myśleć, że nasze szkolenie (poznaj ofertę na szkolenie: franklincovey kursy online) niejako samoistnie się wypromuje. Czyli powinniśmy w umiejętny sposób podchodzić do tematu reklamy spotkania. Moim zdaniem prawdziwym strzałem w dziesiątkę jest chociażby otworzenie witryny internetowej, a jeszcze do tego umieszczanie reklam w miejscach, które w jakiś sposób traktują o branży, w której się specjalizujemy. A więc krótko podsumowując – organizacja własnego szkolenia to fantastyczny pomysł. W żadnym razie nie możesz tego zepsuć!

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: zarządzanie
Tagi: , ,