W jaki sposób najsprawniej stworzyć szkolenie?

Jeśli uważasz, iż posiadasz ponadstandardową wiedzę na jakiś interesujący temat, przykładowo potrafisz pozycjonować witryny internetowe czy jesteś mistrzem w nawiązywaniu kontaktów, z całą pewnością powinieneś pomyśleć czy być może czymś w porządku nie byłoby zorganizowanie szkolenia. Przecież fakty są takie, że na szkoleniach jak najbardziej można zarobić niezłe pieniądze. Wychodzę z tego założenia, iż na swojej wiedzy należy zarabiać. W szczególności, że ostatnimi laty w Polsce nietrudno dostrzec spory popyt na wszelkiej maści kursy.

Ludzie doskonale wiedzą, że porządne szkolenia są praktycznie na wagę złota. Moim zdaniem sytuacja jest taka, iż jeśli posiadamy dostateczną wiedzę, a na dodatek jesteśmy przebojowi, z pewnością musimy szukać swojej szansy. Odnośnie tego raczej nie mam najmniejszych wątpliwości. Ostatnio brałem udział w szkoleniu dotyczącym prowadzenia biznesu – muszę napisać, że dużo się dowiedziałem. No dobrze, co zatem należy zrobić, aby bez żadnego kłopotu móc zorganizować szkolenie?

sala szkoleniowa

Autor: Peter Kofler
Źródło: http://www.flickr.com

Cóż, trzeba wiedzieć, że początkowo czymś istotnym są Synergy Trainings – czyli musimy nająć jakąś salę, ponieważ gdzieś w końcu nasi słuchacze chcieliby szkolić się w odpowiednich warunkach. Co prawda słyszałem o interesujących szkoleniach, które organizowano w restauracjach, lecz myślę, iż w sumie to kiepski pomysł. Moim zdaniem doskonałym miejscem dla chcących zorganizować bardzo dobrą konferencję jest większe miasto – ponieważ relatywnie łatwo do niego się dostać. Chociaż zapewne na naszym szkoleniu pojawią się tylko miejscowi.

Aby przeglądnąć następny interesujący aktualny wpis (https://www.account-pl.eu/publikacje/pelna-ksiegowosc-czy-uproszczona-ksiegowosc) na ten temat, wejdź w widoczny link — tam znajdziesz sporo ciekawostek.

Przecież jeszcze nie dorobiliśmy się renomy.

Należy także przypomnieć, iż czymś ze wszech miar istotnym jest to by w żadnym razie nie myśleć, że nasze szkolenie (poznaj ofertę na szkolenie: franklincovey kursy online) niejako samoistnie się wypromuje. Czyli powinniśmy w umiejętny sposób podchodzić do tematu reklamy spotkania. Moim zdaniem prawdziwym strzałem w dziesiątkę jest chociażby otworzenie witryny internetowej, a jeszcze do tego umieszczanie reklam w miejscach, które w jakiś sposób traktują o branży, w której się specjalizujemy. A więc krótko podsumowując – organizacja własnego szkolenia to fantastyczny pomysł. W żadnym razie nie możesz tego zepsuć!

Kategoria: zarządzanie
Tagi: , ,