Jak wydajnie przeprowadzić inwentaryzację sezonową w firmie

W dowolnej poważnej firmie, a zwłaszcza w miejscu, jakie para się na głównie handlem, pojawia się problem z przeprowadzaniem inwentaryzacji. Wszyscy pracownicy, jeśli sprzęt nie jest w żaden sposób objęty ubezpieczeniem, obgryzają paznokcie i oczekują tego dnia, gdy dostaną informację, ile będzie im potrącone z wynagrodzenia, jak już wyjdzie na jaw, że w inwentarzu są braki. Mnóstwo ludzi świetnie zna to napięcie i nienawidzi zakładu, kierownika i w ogóle własnej pracy za to, że musi się z tym zmagać, i w ten sam sposób każdego roku w okolicy grudnia lub listopada.

Dokumenty

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Czemu zawdzięczać można ten problem, ten bałagan? Nie jest to skomplikowane – jeśli w magazynie czy na regałach z towarem jest zamieszanie, gdy nie zastosowano żadnego sposobu na kontrolę klientów, którzy – niestety, zawsze się to zdarza – wynoszą po cichu wszelkie drobiazgi ze sklepów, kończy się to tym, że niektóre artykuły są w systemie, ale w rzeczywistości nie istnieją. Zniknęły. Pozostaje stres i pokrywanie strat zakładu z własnej kieszeni. Najistotniejszy w tym wszystkim jest brak bałaganu i konsekwentne monitorowanie logiki w przechowywaniu kartonów, pakunków, w etykietach towarów. Nie tylko pozwala to o wiele efektywniej pilnować rzeczy, lecz także szybciej i znacznie dokładniej odbyć sezonową inwentaryzację – zdarza się, że ludzie odpowiedzialni za przeliczanie towaru mylą się na niekorzyść innych ludzi, odpowiadających za zgodność dokumentów z rzeczywistością.

Czy dla sklepów, czy dla inwentarza firmy na co dzień koniecznego do jej działania, to znaczy tak zwanych środków trwałych, dedykowane są programy komputerowe, które naprawdę zmniejszają doroczny nieporządek. Inwentaryzacja środków trwałych – komputerów, oprogramowania, mebli, oraz towaru handlowego – przebiega z takimi usprawnieniami dużo szybciej i wierniej – tabele nie kłamią, w czasie inwentaryzacji ze wsparciem systemu elektronicznego rzadziej następują pomyłki, czy idzie o inwentarz handlowy, środki trwałe program do obsługi i ewidencji mienia przedsiębiorstwafirmowego nie jest tanim rozwiązaniem, szczególnie w połączeniu ze sprzętem, jaki trzeba doń dokupić, jednak zwraca się maksymalnie po dwóch, czasem trzech inwentaryzacjach.

Każda następująca strona (https://inito.pl/) zawiera jedynie najciekawsze wiadomości, które zostaną Ci w głowie na długo, zatem bez wahania kliknij również tutaj!

Naprawdę warto zdjąć to obciążenie z barków kierownictwa, pracowników i pozostałych ludzi, którzy odpowiadają za magazyn i mienie firmowe.