Dbałość o satysfakcjonującą jakość – w jaki sposób robią to przedsiębiorstwa

Dziś troska o wystarczająco satysfakcjonującą jakość ma ogromne znaczenie, ponieważ w warunkach konkurencji rynkowej nawet atrakcyjna cena nie jest w stanie obronić tych usług albo produktów, jakich jakość pozostawia dużo do życzenia. Bardzo cenione na rynku są certyfikaty ISO – idealny dowód doskonałej jakości. Przykładem może być chociażby certyfikat iso w zakresie usług medycznych, który świadczy o tym, że dana placówka potrafi zapewnić rzeczywiście nowoczesną opiekę. Planując udanie się do określonego szpitala warto wziąć tę kwestię pod uwagę.

Popularnością cieszy się także certyfikat (znajdź tutaj) iso 9001 ( zobacz: ). Czego dotyczy? Jest to norma odnosząca się do systemu, jakiego zadaniem jest prawidłowe zarządzanie jakością w konkretnych strukturach organizacji. Oczywiście, norma ta ma międzynarodowy charakter, tym samym zamierzając otrzymać podobny certyfikat >> certyfikat ohsas 18001 należy spełnić wiele rzeczywiście wyśrubowanych oczekiwań. Norma ta może zostać wykorzystana w każdej organizacji. Bez znaczenia jest jej wielkość, lub branża w której działa.

certyfikat iso

Autor: Maciej Kasprzyk
Źródło: http://www.flickr.com

Certyfikat można otrzymać między innymi, kiedy organizacja troszczy się o prawidłowe podejście do klienta i skupienie na jego osobie czy angażuje zatrudnianych przez siebie pracowników, gdyż kapitał ludzki ma aktualnie duże znaczenie. Posiadanie tego certyfikatu jest faktycznie ważną zdobyczą dla każdej organizacji.Norma iso 14001 natomiast dotyczy zarządzania środowiskowego i charakteryzuje się rzeczywiście dużą popularnością w odniesieniu do turystyki i rekreacji, szczególnie wśród restauracji i obiektów wypoczynkowych. Warto zaznaczyć, że np. polskie miasto Racibórz posiada ten certyfikat. W dodatku, otrzymało go jako pierwsze miasto nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie, co zważywszy na dość duże oczekiwania jest istotnym wyróżnieniem. Autor:

Dbanie o satysfakcjonującą jakość powinno przejawiać się więc także w staraniu się o odpowiednie certyfikaty, które dla potencjalnego klienta są jej potwierdzeniem. Posiadanie takich certyfikatów jest bowiem w stanie zachęcić go do skorzystania z proponowanej oferty. ISO z kolei to nazwa organizacji, która ma pozarządowy charakter, tym samym wszystkie normy które ustala nie są ustalone prawnie, a ich przestrzeganie jest w zasadzie kwestią dobrej woli.
Kategoria: administracja
Tagi: