Muzyczna prezentacja w biznesie

Około 80 % informacji jakie do nas dochodzą to obraz, reszta informacji to znaczy ok 20 procent przypada na inne zmysły. Obecnie możemy uznać, że mamy skłonności do przywiązywania większej wagi do obrazu i dźwięku oraz obrazów. Zewsząd nas otaczają, począwszy od reklam przez programy TV. Dokładnie ta ostania – telewizja – przyzwyczaiła nas do koegzystowania obrazu i dźwięku.

Nawet w kulturze na ambitniejszym poziomie rozwinęła się oddzielna branża kultury, mianowicie muzyka do filmów. Najwięksi kompozytorzy muzyki klasycznej komponują dzisiaj dla kin. Muzyka do reklamy (zobacz pozycjonowanie stron przez Artefakt.pl) – wedle słów muzyków – jest ciężkim kawałkiem chleba. Artysta nie może sobie pozwolić na pełną dowolność bowiem ścieżka dźwiękowa nie może dominować nad obrazem, ma go tylko uzupełniać, czasem wzmacniać jakieś wrażenie. Najważniejsze z tych dzieł żyją następnie własnym życiem. Bywa również tak, iż jakiś utwór nie jest stworzony jako muzyka do obrazu, a tymczasem kojarzony on jest jednoznacznie z kinem.

muzyka do prezentacji

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Tak było z cząstką oratorium słynnego polskiego kompozytora. Niewielu słuchaczy zdaje sobie sprawę że tenże utwór jest tylko zaczerpnięty do filmu. Muzyka do filmów poza uzupełnieniem filmu jest również fortelem na popularyzację ambitnej muzyki. Pewnie jakaś część widzów będzie poszukiwać tła muzycznego, dzięki czemu zdołają odkryć repertuar muzyki klasycznej. Coraz większą sławą cieszy się muzyka do gier. Ona także może stać się świetnym sposobem na edukację muzyczną. Muzyka nie jest wyłącznie domeną rozrywki, wykorzystujemy ją nierzadko w działalności biznesowej. Już w szkole wymaga się od słuchaczy aby przygotowali pokazy w sposób atrakcyjny. Żeby uzyskać zamierzony zamiar warto jest dobrać prawidłową muzykę do prezentacji. Oczywiście takie żakowskie pokazy są amatorskie. Biznesy które zdecydowały się na taką odmianę reklamy, powierzają kompozycję profesjonalistom aby muzyka do prezentacji została jak najlepiej zapamiętywana. Autor:

Naturalnie muzyka do prezentacji winna być odpowiednio dobrana, inna na przykład do pokazów o tematyce ekonomicznej natomiast całkiem odmienna kiedy materią prezentacji ma być nowiusieńki dynamiczny samochód. Oczywiście największe znaczenie ma dla przedsiębiorstwa marketing a więc i muzyka do reklamy (zobacz seo i pozycjonowanie stron www w Artefakt.pl) powinna zostać wykreowana na najwyższym pułapie.
Kategoria: administracja
Tagi: