Współpraca przedsiębiorcy z doradcą podatkowym

Dla wielu przedsiębiorców planujących założenie działalności gospodarczej opanowanie księgowości może być sporym problemem. Załóżmy, że nasza firma będzie VAT-owcem, zatrudniamy pracowników, faktur przychodowych pojawia się coraz więcej….

obliczanie podatków

Autor: Dave Dugdale
Źródło: http://www.flickr.com
Przytłoczony ilością obowiązków zaczyna rozważać czy nie zgłosić się o pomoc (pomoc w oddłużaniu) do zewnętrznej firmy, w której wykwalifikowana kadra zajmie się wszelkimi formalnościami i przeprowadzi go przez meandry przepisów. Powierzenie kwestii finansowo-księgowych do biura rachunkowego, odciąża zarządzających od wielu obowiązków, a pozostały czas poświęcić na kierowanie i rozwój firmy. Sytuacja ta ma duże znaczenie gdy mowa o mniejszych firmach, a których właściciel poświęca się jej bez reszty, narzekając na niedostatek czasu spowodowany koniecznością realizowania obowiązków. Współpraca z wykwalifikowanymi osobami pozwala całkowicie skoncentrować się na prowadzeniu przedsiębiorstwa.

Ale czy zatrudnienie dobrego księgowego, wysyłanie go na szkolenia, prenumerowanie specjalistycznej prasy wystarczy by być spokojnym o interesy firmy? Nie do końca. Czasami warto skorzystać z usług doradztwa podatkowego w Olsztynie. Pomyślmy: gdy odnaleźliśmy idealnego lekarza rodzinnego, albo gdy uskarżamy się na ból zęba, czy udajemy się do niego, czy może zapisujemy się na wizytę do stomatologa? Wybór jest prosty.

W opisywanym na tej stronie tekście przeczytasz fascynujące wątki, ale upewnij się także, co kryje się w najświeższym tekście (https://silesia-fundusz.pl/kredyt-dla-zadluzonych-firm/). Bez ociągania zwyczajnie go kliknij.

Tak samo niewątpliwy powinien być fakt, że księgowy, który zajmuje się w firmie księgami rachunkowymi i sprawozdawczością, dostarczaniem raportów i informacji dla zarządu, opiniowaniem zawieranych umów, lokowaniem wolnych środków pieniężnych czy nadzorem nad płynnością, nie jest w stanie jednocześnie dobrze pełnić funkcję doradcy podatkowego. W związku z tym, przy wyborze biura rachunkowego należy zwrócić uwagę na różnice pomiędzy biurem prowadzonym przez doradcę podatkowego, a biurem prowadzonym przez księgowego.

KIDP WS

Autor: KIDP
Źródło: www.wandasudol.pl
Doradca podatkowy w Olsztynie, jako podmiot wykonujący zawód zaufania publicznego, ma obowiązek zachowania w tajemnicy okoliczności powierzonych mu spraw. Kwestia priorytetową są działania na rzecz i dla dobra klienta a także ochrona jego interesów. A właśnie tego oczekujemy.