Współpraca przedsiębiorcy z doradcą podatkowym

Dla wielu przedsiębiorców planujących założenie działalności gospodarczej opanowanie księgowości może być sporym problemem. Załóżmy, że nasza firma będzie VAT-owcem, zatrudniamy pracowników, faktur przychodowych pojawia się coraz więcej….

obliczanie podatków

Autor: Dave Dugdale
Źródło: http://www.flickr.com
Przytłoczony ilością obowiązków zaczyna rozważać czy nie zgłosić się o pomoc do zewnętrznej firmy, w której wykwalifikowana kadra zajmie się wszelkimi formalnościami i przeprowadzi go przez meandry przepisów. Powierzenie kwestii finansowo-księgowych do biura rachunkowego, odciąża zarządzających od wielu obowiązków, a pozostały czas poświęcić na kierowanie i rozwój firmy.

Czekasz na kolejny wpis? Chcę poinformować Cię, że autorska strona www (http://graulaw.eu/pl/uslugi/dziedziny-prawa/prawo-transportowe/) jest już skończona. Zatem zachęcam do przejrzenia jej.

Sytuacja ta ma duże znaczenie gdy mowa o mniejszych firmach, a których właściciel poświęca się jej bez reszty, narzekając na niedostatek czasu spowodowany koniecznością realizowania obowiązków. Współpraca z wykwalifikowanymi osobami pozwala całkowicie skoncentrować się na prowadzeniu przedsiębiorstwa.

Ale czy zatrudnienie dobrego księgowego, wysyłanie go na szkolenia, prenumerowanie specjalistycznej prasy wystarczy by być spokojnym o interesy firmy? Nie do końca. Czasami warto skorzystać z usług doradztwa podatkowego w Olsztynie. Pomyślmy: gdy odnaleźliśmy idealnego lekarza rodzinnego, albo gdy uskarżamy się na ból zęba, czy udajemy się do niego, czy może zapisujemy się na wizytę do stomatologa? Wybór jest prosty. Tak samo niewątpliwy powinien być fakt, że księgowy, który zajmuje się w firmie księgami rachunkowymi i sprawozdawczością, dostarczaniem raportów i informacji dla zarządu, opiniowaniem zawieranych umów, lokowaniem wolnych środków pieniężnych czy nadzorem nad płynnością, nie jest w stanie jednocześnie dobrze pełnić funkcję doradcy podatkowego. W związku z tym, przy wyborze biura rachunkowego należy zwrócić uwagę na różnice pomiędzy biurem prowadzonym przez doradcę podatkowego, a biurem prowadzonym przez księgowego.

KIDP WS

Autor: KIDP
Źródło: www.wandasudol.pl
Doradca podatkowy w Olsztynie, jako podmiot wykonujący zawód zaufania publicznego, ma obowiązek zachowania w tajemnicy okoliczności powierzonych mu spraw. Kwestia priorytetową są działania na rzecz i dla dobra klienta a także ochrona jego interesów. A właśnie tego oczekujemy.