Współczesne techniki drukowania

Druk współcześnie rozwija się naprawdę dość szybko. Wcześniej drukowano wyłącznie na czarno, później zastosowane zostały tusze kolorowe, a stare drukarki zamieniono na kompaktowe urządzenia, zapewniające doskonałą jakość wydruków przy niewielkich kosztach.

Królik wydrukowany w technologii 3D

Autor: fdecomite
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj jednakże człowiek do dyspozycji ma sporo nowych rodzajów druku, jakie są w stanie zrewolucjonizować naukę. Przykładem jest chociażby powszechny druk wodny.

Służy on przeważnie do szybkiego robienia wszelkiego rodzaju wzorów na konkretnych powierzchniach. Takie wzory charakteryzują się wysoką wytrzymałością. Z tego rodzaju drukiem nierozerwalnie związana jest hydrografika przedstawiona na . Pod tym pojęciem ukrywa się grafika wykonana metodą druku wodnego na powierzchni pokrytej stosowną folią. To właśnie wykorzystana folia decyduje o tym, jaki będzie efekt końcowy. Obecnie, takie rozwiązania naprawdę często stosowane są między innymi w branży motoryzacyjnej.

Innym, dość popularnym rodzajem druku jest druk przestrzenny, inaczej określany mianem druku 3D. Pierwsze techniki, które stały się podstawą tego sposobu drukowania pojawiły się już w latach 80 ubiegłego wieku. Dzisiaj, druk 3D to ogromna

Jeden z trybów w drukarce

Autor: Creative Tools
Źródło: http://www.flickr.com

nadzieja dla wielu dziedzin.

Nie zastanawiaj się – w szukaniu zajmującego Cię wpisu kontynuuj klikanie (http://alufinish.pl/) w kolejne linki. Po jakimś czasie zapewne odnajdziesz coś ciekawego.

Przykładem mogą być między innymi drukowane protezy. Proces jest szybki, mniej kosztowny, ponieważ wykorzystuje się jedynie jedno urządzenie i co najważniejsze – faktycznie szczegółowe, dzięki czemu proteza jest wygodna i staje się znakomitą namiastką prawdziwej kończyny. Drukowanie przestrzenne pozwala też na wydruk ażurowego gipsu, jaki nie tylko atrakcyjnie wygląda, ale jest też rzeczywiście lekki, gwarantując komfort noszenia. Dodatkowo, jego wytrzymałość jest solidna, toteż świetnie usztywnia złamaną kończynę.

Współcześnie drukować można z użyciem nietypowych tworzyw, chociażby czekolady czy cukru. Druk przestrzenny jest ciągle rozwijany, na rynku pojawiają się nowoczesne technologie charakteryzujące się sporym zainteresowaniem. Wiele osób jednakże upatruje w tym rozwoju wiele niebezpieczeństw, jak przykładowo możliwość wydrukowania … broni. Aktualnie jednakże drukarki 3D są dość drogie, więc mało osób może sobie pozwolić na ich zakup. Są za to znakomitą alternatywą i rozwiązaniem dla fabryk bądź biur projektowych.