Konta firmowe dla właścicieli firm

Sporo przedsiębiorców podczas wypełniania wszystkich formalności związanych z zakładaniem firmy, zadaje sobie pytanie dotyczące potrzeby posiadania konta firmowego. A jest to podstawowa kwestia ponieważ o sytuację finansową firmy należy zatroszczyć się od samego początku. Jakie zalety posiada konto firmowe?

dokumenty z baknku

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com
Otóż zamiarem osobnego firmowego rachunku bankowego jest rozgraniczenie transakcji prywatnych od związanych z prowadzoną działalnością. Po pierwsze pomaga to w prowadzeniu księgowości, szczególnie, kiedy przedsiębiorca uzyskuje przychód również z innego źródła. Po drugie, w przypadku kontroli skarbowej, urzędnicy mają wówczas dostęp jedynie w transakcje na rachunku bankowym podanym w CEIDG, co może zaoszczędzić nerwów (wgląd w prywatne operacje mógłby okazać się bardziej kłopotliwy, np. w przypadku gdy osoba otrzymuje pieniądze od rodziny).

spotkanie firmowe w banku

Autor: University of the Fraser Valley
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrym krokiem może okazać się założenie konta firmowego w tym samym banku, w którym osoba prowadząca działalność gospodarczą ma swój prywatny rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Wówczas jest szansa na ominiecie opłat związanych z operacjami między kontami.

Jeszcze do niedawna prowadzenie konta firmowego było jednoznaczne z dość wygórowanymi opłatami, które sięgały bardzo często kilkudziesięciu złotych na miesiąc. Sytuacja się jednak zmieniła i na chwilę obecną banki nie pobierają wysokich opłat, a co więcej możemy liczyć na bezpłatne konto firmowe.

Prowadzenie własnego przedsiębiorstwa jest stosunkowo proste, kiedy na bieżąco przychody pokrywają bieżące wydatki.

Może któryś komentarz spod linku (https://www.traple.pl/news/rozmowa-sztuczna-inteligencja-przejrzystosc-wedlug-rodo/) Cię dotknął? Masz ochotę na to zareagować? Nakłaniamy Cię do tego z radością. Czekamy na Ciebie!

To jednak sytuacja wymarzona, która tak naprawdę nie zawsze prezentuje się tak kolorowo. Ciężko w takim okresie poradzić sobie bez systemu wsparcia – banku, który może zagwarantować płynność finansową. Jeśli zamierzamy modernizować firmę lub zwyczajnie potrzebujemy pieniędzy na aktualną działalność, powinniśmy zainteresować się kredytem hipotecznym dla firm.

Kredyty hipoteczne to przede wszystkim niskie oprocentowanie (dzięki zabezpieczeniu dla banku) oraz ubezpieczenie mienia w transporcie niższe raty, z powodu udzielenia kredytu na wiele lat. Decyzja o ubieganie się o kredyt powinna być wcześniej dokładnie przemyślana. Należy wybrać odpowiednią ofertę dla siebie oraz dobrać ją do swoich możliwości i sytuacji finansowej.