Dlaczego kredyt hipoteczny to odpowiedni pomysł dla nas?

Posiadanie własnego “M” to pragnienie wielu Polaków. Jeszcze trzydzieści lat temu lokali mieszkaniowych na rynku mieliśmy jak na lekarstwo i aby stać się posiadaczem mieszkania, trzeba było przez wiele lat czekać niestrudzenie na przydział lub w tylko sobie znany sposób zjednywać urzędników mających wpływ na to, kto i na jakie mieszkanie może liczyć. A obecnie?

Fundusz hipoteczny DOM

Autor: American Advisors Group
Źródło: http://www.flickr.com

Wszystko uległo zmianie, również na rynku mieszkaniowym. Obecnie, teoretycznie każdy może kupić sobie mieszkanie lub dom, skrojony na miarę jego marzeń i oczekiwań. Teoretycznie, bo do pełni szczęścia we własnym królestwie brakuje “tylko ” odpowiedniej kwoty pieniędzy. I tu właśnie suma oznacza tysiące, nawet i miliony złotych, a o takich pieniądzach wielu z nas może tylko pomarzyć.

Na szczęście są banki, które chętnie służą pomocą każdemu, kto wykazuje zdolność kredytową.

Pasjonuje Cię przedstawiona tematyka? Jeśli tak, to zapraszamy do lektury (https://www.workservice.pl/praca/produkcja/wronki/) pokrewnego wpisu – on też jest warty zainteresowania.

Z ich ofert korzystają zresztą nawet te osoby, które wprawdzie dysponują potrzebną kwotą, ale wolą przeznaczyć ją na inne cele, natomiast decydują się na kredyt hipoteczny. Kredyty dla seniorów również są powszechna praktyką .

Posiadanie zdolności kredytowej, pomimo, iż jest wymogiem, nie przesądza o otrzymaniu kredytu hipotecznego.

Fundusz hipoteczny DOM

Autor: FutUndBeidl
Źródło: http://www.flickr.com

Instytucje bankowe domagają się, obok zdolności kredytowej, także odpowiedniego zabezpieczenia spłaty kredytu. Zabezpieczenie kontraktu przedstawia, jak sama nazwa wskazuje hipoteka. Dzięki temu zabiegowi bank ma pewność, że nikt nie „ucieknie” z przedmiotem zabezpieczenia. W sytuacji gdy nie dostosujemy się do umowy, bank sam wyegzekwuje swoje nalefirm (polecamy sprawdź to koniecznie)ści poprzez zabranie nam nieruchomości .

Kredyty hipoteczne to przede wszystkim niewysokie oprocentowanie (dzięki zabezpieczeniu hipoteki) w związku z czym łatwiejsze do spłacenia raty, z powodu udzielenia kredytu na wiele lat. Decyzja odnośnie zaciągnięcia zobowiązania wymaga rozwagi. Najważniejsze to dostosować odpowiednią ofertę dla siebie oraz dobrać ją zgodnie z potrzebami i możliwościami finansowymi.