Pieniądze na wakacje

W związku z tym, że mało kto w Polsce ma jakiekolwiek oszczędności, okazuje się, że spora część osób finansuje swoje wakacyjne wojaże kredytem. Zaciąganie pożyczki gotówkowej czy wykorzystywanie karty kredytowej w celu sfinansowania wakacji, to najszybszy sposób na ziszczenie wakacyjnych marzeń.

Kredyt bez zaświadczeń o zarobkach to propozycja dla wszystkich osób potrzebujących nagłego zastrzyku gotówki. To rozwiązanie nie wiąże się z wypełnianiem zbędnych wniosków, oraz adnotacji, czy posiadamy zaciągnięty kredyt.

pieniądze

Autor: Neil Rickards
Źródło: http://www.flickr.com

Mocną stroną tego rodzaju pożyczek jest na pewno większa anonimowość. Brak zaświadczenia wiąże się głównie z tym, że o zadłużeniu nie dowiaduje się nikt, kto byłby w stanie taką informację wykorzystać przeciwko naszej osobie.

Przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu pożyczki, musimy jednak przemyśleć indywidualne możliwości i liczyć się z obowiązkami. Czy decydujemy się przyjąć proponowane warunki? Jeśli jednak mamy pewność, iż brak środków finansowych to tylko chwilowy dołek, kredyt na zakup maszyn rolniczych bez zaświadczeń o zarobkach wydaje się być korzystnym rozwiązaniem.

bankomat

Autor: Alper Çuğun
Źródło: http://www.flickr.com

Na dalsze wojaże nie zaszkodzi też zabrać ze sobą kartę płatniczą. Może leżeć bezczynnie w portfelu i pełnić rolę koła zapasowego, z którego skorzystamy w razie nagłych wydatków. Plastikowy pieniądz okaże się szczególnie przydatny, gdy zamarzy nam się wypożyczyć samochód lub zarezerwować pokój w hotelu. Karty kredytowe to wspaniałe zabezpieczenie w nagłych wypadkach, których nabycia nie planowaliśmy w naszym budżecie.

A co z osobami, które nie posiadają żadnych oszczędności, ale też nie chcą bądź nie mogą zapłacić za urlop (zobacz wynagrodzenie postojowe 2020) karta kredytową czy pieniędzmi z pożyczki gotówkowej? Racjonalnym posunięciem w takiej sytuacji jest oszczędzanie na ten cel przez niemal cały rok poprzedzający wyjazd. Konta oszczędnościowe dostępne są niemal w każdej placówce banku (wniosek możemy też złożyć przez internet. Aby wybrać najlepsze konto dobrane do naszych finansowych możliwości i oczekiwań możemy przejrzeć ranking rachunków oszczędnościowych jakich w internecie można znaleźć całkiem sporo. Taka forma oszczędzania z łatwością pozwoli uzbierać odpowiednią sumę, przynosząc nam radość i samozadowolenie.

Kategoria: finanse
Tagi: , , ,