Własna księgowość czy biuro rachunkowo-podatkowe

Metoda prowadzenia księgowości to jedna z kluczowych decyzji jaką zobowiązany jest podjąć każdy przedsiębiorca. Prowadzące swą działalność przedsiębiorstwa mają trzy możliwości: skorzystanie z biura rachunkowego, samodzielne prowadzenie księgowości, i zatrudnienie księgowego. Dobrze jest jest uważnie zastanowić się nad każdą z tych opcji, aby w niedługim czasie nie żałować podjętego wyboru.

W dzisiejszych czasach

Spotkania biznesowe

Autor: SCA Svenska Cellulosa Aktiebolaget
Źródło: http://www.flickr.com

bardzo dużo osób prowadzących samodzielnie działalność gospodarczą oraz mające małe firmy zatrudniające do kilku osób, decyduje się na biura rachunkowe. To właśnie one zapewniają maksymalny komfort oraz oszczędność czasu i przy tym nerwów przy rozliczeniach .

Nie zapominaj – każdego dnia bądź na czasie. Dlatego zachęcamy Cię do przejrzenia kolejnego artykułu, który ukryliśmy pod poniższym linkiem. Nie pożałujesz!

Pracujące w biurach osoby posiadają ukończone specjalne kursy księgowe, w wielu przypadkach długoletnie doświadczenie i mogą pomóc w każdej sprawie formalnej, zacząwszy od prowadzenia podatku VAT, a skończywszy na fakturach i bilansach. Jest to bezpieczna propozycja dla firm, w których wymagane są bardziej skomplikowane rozliczenia.

Prowadzenie księgowości na własną rękę jest dostępne dla każdego przedsiębiorcy (nie wymaga określonego wykształcenia czy certyfikatu). Zwłaszcza, że w rachunkowości można wykorzystywać specjalne programy umożliwiające nietrudne prowadzenie rozliczeń. Dwie podstawowe zalety takiego rozwiązania to: samokontrola płynności finansowej w własnym przedsiębiorstwie a także oszczędność . Pamiętajmy mimo wszystko o postępujących zmianach w przepisach. Czy będzie to dobra decyzja?
Zatrudnienie księgowej daje bezpieczeństwo, co do tego, iż nasze księgi rachunkowe prowadzone są w sposób rzetelny i należyty. W tym przypadku doświadczona i odpowiednio wyszkolona osoba zajmuje się sprawami księgowości, dzięki czemu przedsiębiorca nie musi poświęcać na to czasu.

To rozwiązanie preferowane jest wówczas gdy firma jest zobowiązana do prowadzenia pełnej księgowości, oraz zatrudnia tzw. „siłę roboczą”, z czym wiąże się wiele dodatkowych zajęć.

Zaciekawił Cię ten post? W takim razie najedź na link do serwisu kalkulator zasiłku chorobowego i rozkoszuj się kolejnymi tekstami. W razie pewnych pytań – zwróć się do nas.

Przekazanie kwestii finansowo-księgowych i pracowniczych wykwalifikowanej firmie lub księgowej, odciąża nas – zarządzających od wielu obowiązków, pozwalając skupić się na prowadzeniu przedsiębiorstwa.