Konto w banku – a czy to się opłaca?

Niestety, lokowanie pieniędzy pod poduszką to wciąż specjalność starszego pokolenia. Wykazującego niechęć na wizyty w banku oraz posługiwanie się bankomatem – sądząc, iż sobie nie poradzą z jego obsługą.

polski banknot

Autor: Karl Baron
Źródło: http://www.flickr.com
Wśród osób „nieubankowionych”, czyli nastawionych sceptycznie do usług banków, największą grupą są właśnie seniorzy. Nieustannie spora ich część woli dostawać emeryturę bezpośrednio od listonosza niż na konto, mimo że korzystanie z usług banku mogłoby być tańsze i bezpieczniejsze.

Każdy odsyłacz do artykułu może prowadzić wyłącznie do cennych witryn, na których przeczytać możesz o ważnych zdarzeniach. Nie wahaj się, jedynie kliknij w ten link!

Zwłaszcza, że wiek nie tworzy bariery przy posiadaniu konta bankowego. Konto dla seniora to oferta dedykowana właśnie osobom starszym, zaś banki przygotowując ją, wychodzą naprzeciw oczekiwaniom tej grupy osób.

Młodszym ludziom ciężko przychodzi funkcjonowanie bez kart płatniczych, kredytowych, i wykonywania operacji finansowych w sieci. Są świadomi, że bankowość elektroniczna w dużym stopniu ułatwia życie, zaoszczędzając przy tym cenny czas.

Korzyści i plusów, jakie daje nam posiadanie kart nie trzeba wymieniać. Co najważniejsze, zapewniają bezpieczeństwo finansów, które bez obaw znajdują się na koncie bankowym nie tracąc na wartości, ponieważ z reguły jest to rachunek oszczędnościowy z oprocentowaniem, co jest jednoznaczne z tym, iż nasze pieniądze „pracują” na siebie. Posiadając środki na koncie, które obsługujemy w sieci możemy bardziej efektywnie kontrolować poziom naszych wydatków, zrealizować szybki przelew oraz coraz częstsze płacenie rachunków bez pobierania prowizji. Oczekiwanie w długich kolejkach do okienek pocztowych z każdym dniem coraz bardziej odchodzi w zapomnienie, aczkolwiek cieszy się nieustającą popularnością wśród starszych pokoleń.

Na pytanie „jakie konto bankowe jest najlepsze?” nie uzyskamy prostej odpowiedzi. Wybór powinien być uzależniony od wielu czynników. Najbardziej istotne jest oprocentowanie konta. Poza tym należy pomyśleć racjonalnie i wziąć pod uwagę liczbę bankomatów w miejscowości, którą zamieszkujemy tudzież odległość do najbliższej placówki banku. Posiadanie konta w banku oraz ubezpieczenia grodzisk mazowiecki karty płatniczej jest zdecydowanie najbezpieczniejszym rozwiązaniem.

Kategoria: finanse
Tagi: , ,