W interesach nieustannie sytuacja jest dynamiczna

Jeżeli wykorzystamy szansę popłyniemy szybkim i wartkim strumieniem przemian, lecz jeśli wejdziemy na minę, czyli dogonią nas niebezpieczeństwa – może się zdarzyć, iż srogo będziemy zmuszeni za to zapłacić. Jedną z takich niespodziewanych niedogodności w prowadzeniu interesu jest kwestia należytego wykonania kontraktu.

biznes

Autor: The Elite Ayrshire Business Circle
Źródło: http://www.flickr.com
Na szczęście są zapisy, które chronią nas przed niewywiązaniem się z kontraktu. To zabezpieczenie kontraktu – , to w skrócie ujmując, zabezpieczenie finansowych pretensji inwestora, w momencie, gdy kontrakt jest zrealizowany nie w zamierzonym terminie. Znajduje zastosowanie także w sytuacji, jeśli efekty są niezgodne z założeniami umowy. Tego typu gwarancja to idealny sposób na zmaksymalizowanie wiarygodności wykonawcy, a w konsekwencji oznacza to, że konkretny partner biznesowy jest dobrym partnerem w interesach.

To nie wszystko, nie tylko wykonawca jest beneficjentem korzyści, gdyż samo istnienie tego typu zabezpieczenia ma wpływ na wyższy poziom transakcji. W konsekwencji oznacza to, że do umów przystępuje większa ilość firm. To dwustronna korzyść, dzięki niej mamy większy wybór, kilka ofert to lepszy prognostyk na sukces niż Stylko jedna, niepewna firma.

Można wywnioskować, że zabezpieczenie kontraktu, jest jednakowo ważne, jak wybór odpowiedniego rachunku bankowego.

Jeżeli ciekawią Cię omówione kwestie, to wejdź w widoczny link. Pod nim jest darmowy wgląd (https://lombardtargowek.pl/skup-rtv-agd/) do bardziej precyzyjnych wiadomości powiązanych z tym wątkiem.

Jeżeli spędziliśmy długie godziny rozważając kwestię: które konto (więcej informacji porównywanie kont bankowych) firmowe założyć, tak samo powinniśmy zrobić przy wspomnianej gwarancji.

biznes

Gwarancją tego rodzau ubezpieczenia jest weksel własny/weksel in blanco (oraz deklaracje wekslowe). Wystawienie weksla leży w gestii zleceniodawcy. Zdarza się jednak, że towarzystwo ubezpieczeniowe prosi o dodatkowe zabezpieczenia roszczeń zwrotnych, takich jak: zastaw rejestrowy, hipoteka czy poręczenie od osób fizycznych (lub prawnych).

W ogólnym rozrachunku, tego typu forma zabezpieczenia jest wielce korzystna i sprawdza się też w praktyce. Co innego, jak nie zabezpieczenie w biznesie bardziej sprzyja zawieranym umowom, podnosi zaufanie w interesach, tworzy dobry nastrój inwestorski? Na pewno warto rozważyć tę formę, jeśli chcemy czuć, że mamy kontrolę.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>