Jak wziąć kredyt w innym miejscu niż bank?

Od bardzo dawna wiadome jest, że pieniądze odgrywają w życiu ogromnie ważną rolę. Umożliwiają ludziom dostatnie życie, niekoniecznie w luksusowych warunkach, jednak przy niedoborze gotówki może się to bardzo negatywnie odbić na poziomie egzystencji. Zasadniczo więc stosunkowo dostatnie życie bez środków finansowych nie jest możliwe.

scrubble ułożone w słowo money

Autor: Simon Cunningham
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak także ludziom żyjącym dostatnio raz na jakiś czas brakuje funduszy na różnorodne potrzeby. Poza tym w życiu człowieka całkiem często występują też momenty, w których dodatkowa gotówka jest niezwykle konieczna Niejednokrotnie są to cele wiążące się z atrakcjami i rozrywką, takie jak przykładowo wakacyjne wyjazdy zagraniczne.

Zdarza się jednak także, że gotówka – szczegóły tu… – potrzebna jest w przypadku wystąpienia nagłej choroby czy z powodu wypadku. Nadprogramowe środki można pożyczyć na różne sposoby. Występuje również parę metod tego rodzaju pożyczki (zalecamy tą stronę) oprócz kredytu zaciąganego w banku.

Pożyczki uzyskiwane prywatnie

Jednym ze sposobów uzyskiwania dodatkowych pieniędzy wykorzystywanym już od bardzo dawna są tak zwane pożyczki prywatne. Jak sama ich nazwa podpowiada, są to pożyczki, które uzyskuje się bez angażowania podmiotów takich jak na przykład banki. Jest to po prostu przekazanie pieniędzy od jednej osoby prywatnej do drugiej. Sposób zaciągania tego rodzaju pożyczki uzależniony jest od chęci obu stron, jak również często od łączących je stosunków.

symbol zatrzymania pieniędzy

Autor: The JH Photography
Źródło: http://www.flickr.com

Ważne jest, by ustalić kilka istotnych elementów >>Dowiedz się jak zmienić kredyt na tańszy<< W pierwszej kolejności trzeba ustalić wielkość pożyczki. Większość osób określa w tym miejscu także oprocentowanie pożyczki. Bardzo ważne dla obu stron jest również wyznaczenie ostatecznego terminu spłaty.

Pożyczki zaciągane poza bankami

W ostatnich latach także w Polsce w dużym stopniu rozwinęły się instytucje zwane parabankami. Są to firmy działalnością zbliżone do zwykłych banków, jednak nie mające takich uprawnień i niekontrolowane w tak wysokim stopniu jak standardowy bank. Instytucje te zwykle zajmują się dawaniem pożyczek, często jednak z bardzo wysokim oprocentowaniem.

Biorąc pożyczkę w takim miejscu należy bardzo skrupulatnie poznać warunki umowy, jaka jest zawierana. W innej sytuacji można bowiem zawrzeć bardzo niekorzystną umowę, która związana jest ze sporym ryzykiem.