Jakim sposobem skutecznie poprawić swoje kwalifikacje zawodowe?

Poprawianie swoich kwalifikacji w zawodzie jest najwazniejszym wyznacznikiem powodzenia na rynku pracy. Istnieje parę prostych sposobów na uatrakcyjnienie swojego CV. Istotne, żeby zdobycie nowej zdolności związane było ze zdobyciem odpowiedniego certyfikatu potwierdzającego ukończenie szkolenia. Wiele szkoleń może być odbywane bezpłatnie dzięki dotacjom z różnych instytucji – Unia Europejska często dofinansowuje szkolenia osób starszych, Urząd Pracy umożliwia darmową zmianę kwalifikacji ludziom niezatrudnionym, ludzie już zatrudnieni mogą ubiegać się o dotację od pracodawcy na szkolenia umiejętności potrzebne przy wykonywaniu zawodu.

szkolenie zawodowe

Autor: Beyond Access
Źródło: http://www.flickr.com
W czym się szkolić?Bez wątpienia do najpopularniejszych szkoleń należą szkolenia spawalnicze (dowiedz się więcej), wiele osób szukających pracy nabywa uprawnienia do spawania różnymi metodami, gdyż jest to opłacalne zajęcie zarówno na terenie państwa, jak i za granicą. Innym najpopularniejszym typem szkoleń są te na temat kierowania wózkami widłowymi,

szkolenia interpersonalne:

bowiem profesja magazyniera również jest opłacalna. Ludzie, którzy nie chcą zyskiwać umiejętności zawodowych, nierzadko decydują się na udział w szkoleniach, które będą prezentować się zachęcająco w aplikacji. Ciekawym wpisem w aplikacji może być chociażby zarządzanie czasem – , szkolenie z tej zdolności również można odbyć we właściwym ośrodku i dostać stosowny certyfikat potwierdzający jego ukończenie.

Szkolenie osobowościOstatnio modnym jest uzyskiwanie umiejętności rozwijających osobowość, szkolenia (polecamy szkolenia menedżerskie) takie mogą być przydatne w życiu codzienny, jak i w zawodzie czy podczas rozmowy o pracę. Do grupy zdolności tego rodzaju można zaliczyć przykładowo sztukę perswazji, zdolność do publicznego wyrażania swojego zdania czy asertywność. Zdolności te można zdobyć w trakcie szkoleń, tego typu szkolenia (polecamy szkolenia dla trenerów) mimo że nie są dofinansowywane, cieszą się popularnością. Szkolenia interpersonalne, bo taką noszą nazwę, bardzo dobrze prezentują się w CV, gdyż świadczą o chęci pracownika do samorozwoju. Nawet jeśli umiejętność nabyta podczas takiego szkolenia nie będzie przydatna w pracy, pracodawca bardziej przychylnie rozpatruje taką aplikację.