Nie radzisz sobie ze spłatą rat? Zdecyduj się na konsolidację

Polacy bezustannie zaciągają kredyty: na samochód, mieszkanie, wycieczki. Z coraz większą śmiałością decydują się na dodatkowe propozycje banków, korzystając z kart kredytowych czy kredytów odnawialnych w ramach konta osobistego. Jeśli zobowiązań jest sporo i przekraczają one comiesięczne dochody, łatwo wpaść w spiralę zadłużenia. Wówczas warto zastanowić się nad kredytem konsolidacyjnym.

kredyt

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki rozłożeniu spłaty na dłuższy okres, mamy zapewnione nawet parokrotne obniżenie miesięcznej raty. Z tej przyczyny łatwiej ją spłacać. Poza tym, nie jesteśmy skazani na ciągły stres czy zmieścimy się w terminach i sumach spłaty poszczególnych zobowiązań. Konsolidowane kredyty mogą pochodzić z różnych banków. Mamy również opcję ich przewalutowania. Istnieją dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych: hipoteczny oraz gotówkowy.

Hipoteczny zabezpieczony jest na nieruchomości, ale przyznawany jest na dłuższy okres z mniejszym oprocentowaniem na wyższe sumy. kredyty (kredyt konsolidacyjny dla firm zadłużonych) gotówkowy bank przyznaje na mniejszą sumę , krótki czas, i na nieco gorszych warunkach, jeśli chodzi o oprocentowanie. firma (polecamy https://www.forsel.pl/kredyty-dla-firm/kredyt-obrotowy) jednak w tej sytuacji nie wymaga zabezpieczenia.Ratę kredytu płacimy w jednym banku, w związku z czym przy terminowej spłacie okażemy się wiarygodnym klientem.

Zamiast kilku, zwykle niejednakowych rat mamy jedną ratę, którą możemy dużo łatwiej zarządzać. Wadą kredyty konsolidacyjnego hipotecznego jest to, iż

kredyt

Źródło: http://pixabay.com

równocześnie z ”rozciągnięciem” okresu spłaty, wzrasta suma odsetek do spłacenia. Musimy więc zdawać sobie z tego sprawę, że mimo, iż spłacamy niższe raty, to koszt kredytu jest wyższy, niż standardowych kredytach. Jednak należy pamiętać, że dla osób które nie radzą sobie ze spłatą rat, cały czas jest to atrakcyjna oferta.

Podstawowym celem kredytu konsolidacyjnego jest pomoc w wybrnięciu z trudnej sytuacji finansowej, więc gdy uważamy, że jego warunki są zbyt wymagające, powinniśmy negocjować je z bankiem. Jest to możliwe, ponieważ każdy kredyt konsolidacyjny jest traktowany indywidualnie, w zależności od sytuacji finansowej klienta. Jeśli dysponujemy rzeczowymi argumentami, istnieje duża szansa, że uda się do nich przekonać bank.