Usługi audytorsko-księgowe

Jakiś czas temu księgowa w strukturze firmy była niezastąpiona. Współcześnie nieraz firmy korzystają z usługodawców zewnętrznych do realizowania usług księgowych i finansowych. Outsourcing księgowości, porad prawnych czy obsługi kadr i płac to okazja przede wszystkim do zmniejszenia kosztów firmy.

praca

Autor: KIANO
Źródło: KIANO
Zmniejszenie kosztów dla różnej wielkości firm wynika z ich różnych pozycji na rynku. Dla niedużych firm posiadanie na stanowisku konkretnego pracownika i sfinansowanie mu wymaganych szkoleń (rekomendujemy szkolenie: franklin covey budowanie zespołu) wiąże się z większymi kosztami niż zlecenie tych czynności firmie zewnętrznej. Osoba zatrudniona na pełnym etacie nie ma z reguły też tyle zadań, by wypełnić cały dostępny czas. Więcej na

Większe spółki rozpatrują outsourcing jako formę inwestycji z, której oszczędności będą widoczne za jakiś czas. Mniejsze koszty są następstwem tak mniejszych cen firmy outsourcingowej w relacji do utrzymania własnego działu jak i z mniejszej ilości błędów firmy specjalizującej się w danej dziedzinie. Na przykład analizowanie sprawozdań finansowych jest trudnym zadaniem a błędnie wykonane ma poważne skutki finansowe i czasochłonne.

Nie zwlekaj, tylko poczytaj więcej co to jest leasing na omawiany wątek – informacje okażą się zapewne niesamowicie fascynujące, więc kliknij tu i zobacz więcej.

Czytaj dalej na

Preferując przekazywanie danych działań przedsiębiorstwo może skupić swoją energię na głównej działalności, specjaliści z firmy zewnętrznej utrzymują na ogół wyższy poziom usług (np. audyt finansowy jest zazwyczaj przeprowadzony bardziej obiektywnie niż przez naszych własnych pracowników, specjaliści firmy zewnętrznej zazwyczaj mają plan podnoszenia kwalifikacji zawodowych), przenosi się ryzyko związane ze skutkami błędów naszych pracowników. Poza wymienionymi zaletami nie da się nie uwzględnić również wad. Utrudniony przepływ wiadomości, mniejsze poczucie odpowiedzialności za losy naszej firmy, zaangażowanie zależne od ceny usługi to tylko niektóre z nich.

Trudno nie wziąć pod uwagę wszystkich powodów, dla których outsourcing stał się tak popularny na zachodzie i coraz częściej wykorzystywany jest w polskich firmach. Dlatego dobrze jest przemyśleć wszelkie plusy i minusy i podjąć najlepszą dla naszego przedsiębiorstwa decyzję. Autor