Bezpieczne wakacje z kantorem

Sezon urlopowy w pełni. Jedni z nas jeszcze nie zdążyli ochłonąć po ekscytującej wycieczce, inni tak długo wyczekiwany urlop mają wciąż przed sobą. Jeżeli marzą nam się egzotyczne wyjazdy, dobrze jest zaczerpnąć informacji gdzie wymienić złotówki na walutę kraju, do którego planujemy podróż. W sytuacji dokonania nieprzemyślanego wyboru, koszty wymiany większej ilości gotówki mogą być bowiem zawyżone.

tablica z kursami walut

Autor: Gidzy
Źródło: http://www.flickr.com
Zakup mniejszych ilości waluty nie powinien być specjalnie problematyczny, albowiem nawet przy założeniu, że wymiana nastąpi po zawyżonym kursie, różnica będzie nieznaczna. Co innego jednak, kiedy turysta zamierza zakupić kilkaset euro – na takiej operacji, przeprowadzonej w niewłaściwym miejscu, portfel może ucierpieć.

2 euro

Autor: Nicholas Frisardi
Źródło: http://www.flickr.com

Chyba, że dokonamy wymiany w kantorze… Plusem zakupu walut w kantorze walutowym jest to, iż w tego rodzaju przedsiębiorstwach, poza najpopularniejszymi walutami takimi jak, jak euro czy dolary, kupimy również waluty z reszty świata. Jeśli ktoś z nas wybierał się kiedyś do Indonezji czy Tajlandii, i poszukiwał tajskich bahtów czy rupii indonezyjskich, wie że wcale nie jest tak łatwo znaleźć punkt, w którym je dostaniemy. Oczywiście wyjeżdżając po świecie możemy zawsze zabrać ze sobą ogólnodostępne euro lub dolary i wymienić je w dniu przyjazdu na obowiązkową walutę – powinniśmy jednak zawsze mieć ze sobą przynajmniej niewielką ilość lokalnej gotówki, tak aby mieć fundusze np. na przejazd z lotniska do hotelu. Wprawdzie walutę można wymienić zaraz po wylądowaniu na lotnisku, jednak tamtejsze kantory na pewno przedstawią zaniżone kursy interesujących nas walut niż polskie jak .

Co więcej, odszukanie kantoru oferującego satysfakcjonujący kurs interesującej nas waluty może zabrać dłuższy czas. Warto więc, przed wyjazdem – w kraju, pomyśleć o wymianie waluty.

Nie wstydź się – w poszukiwaniu interesującego Cię wpisu kontynuuj klikanie (https://francraft.com/szkolenie-audytor-systemu-zarzadzania-srodowiskiem-iso-14001/) w następne linki. W końcu zapewne znajdziesz coś atrakcyjnego.

Poszukując kantoru, chcąc sprawdzić kursy przed wymianą, powinniśmy zajrzeć do internetu, wpisując w wyszukiwarce frazę: kursy walut kantor Wrocław.

Gdy jednak wybierzemy opcję wymiany gotówki w obcym kraju, powinniśmy pamiętać, iż przy wymianie większej ilości środków w kantorze mamy możliwość negocjowania kursu.