Badania rynku tanie i skuteczne jak nigdy wcześniej

Dzisiejszy konkurencyjny rynek sprawia, że w dalszej perspektywie czasu utrzymają się na nim tylko przedsiębiorstwa świadome oczekiwań i potrzeb aktualnych oraz potencjalnych klientów. Najlepszym sposobem na poznanie tych potrzeb są wszelkiego rodzaju badania rynku. Wśród najczęściej wykonywanych należy wymienić między innymi badania: satysfakcji klientów, rozpoznawalności marki, wyników szkoleń, użyteczności stron www.

Ankiety przez internet

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z najpopularniejszych instrumentów przydatnych do poznania opinii klientów jest ankieta. Jest ona znanym od wielu lat narzędziem, które polega na tym że respondent dostaje do wypełnienia kwestionariusz z pytaniami półotwartymi, otwartymi lub zamkniętymi. Rozróżniamy wiele rodzajów ankiet np. telefoniczne, pocztowe, czy ankiety online .

W czasach coraz powszechniejszego dostępu do sieci coraz większą popularność uzyskują narzędzia, które umożliwiają zbieranie danych online. Takie podejście do sprawy niesie za sobą wiele benefitów niedostępnych w tradycyjnych metodach badania (jesteśmy tutaj) opinii.

Nowoczesne badania opinii

Autor: Highways Agency
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze, niższe koszty. Zmniejsza się ilość wydatków dotyczących obsługi badanych ankietowanych. Jednocześnie maleje czas niezbędny do zebrania odpowiedzi. Dzięki temu posiadamy bieżący dostęp do aktualnych wyników, które ciągle spływają do systemu. Polepsza się jakość ankiet oraz rośnie ich ilość.

Dzieje się tak ponieważ ankietowani wypełniają je z wykorzystaniem internetu w najlepszym dla siebie miejscu, gdy sami mają na to czas i ochotę, a nie wtedy gdy zagadnie je osoba przeprowadzająca badania.

Nie zwlekaj – ważny wpis (https://www.etteplan.com/pl/specjalizacje) już pojawił się na naszej podstronie. Wejdź w wskazany link i tam znajdziesz wiele uzupełniających wiadomości na temat tego interesującego materiału.

Ułatwia to wykonanie badań na tematy uznawane przez badanych za wstydliwe. Na potrzeby przeprowadzania ankiet używa się też w coraz większym stopniu urządzeń mobilnych.

Ankiety online to również wielkie uproszczenie pracy przy analizie zebranych wyników. System pozwala na szybkie tworzenie raportów, które można analizować z użyciem wielu narzędzi np. tabel. Dzięki temu łatwiej zauważyć, skomplikowane nierzadko, związki między poszczególnymi danymi.