Co produkuje branża wyrobu stali?

Wyrobami hutniczymi określane są wszelkiego typu wyroby otrzymywane ze stali i różnego typu stopów metali. Dostarczają je w tej formie odpowiadają huty i zakłady metalurgiczne. W ofercie takich zakładów są też często usługi z zakresu metalurgii.

Blachy

Autor: U.S. Army Corps of Engineers
Źródło: http://www.flickr.com

Za przykład takich wyrobów mogą posłużyć blachy walcowe. Mogą być one typowej grubości albo też robionej do potrzeb określonego zamówienia. Blachy (sprawdzona oferta blach ocynkowanych) tego rodzaju mogą mieć różne grubości, zaczynając od cienkich, których grubość oscylować będzie w okolicach dwóch milimetrów, ale także mamy możliwość zamówienia blach walcowanych o dużo grubszym przekroju, sięgających nawet stu pięćdziesięciu milimetrów.

Blachy (zobacz ofertę blach stalowych – www.aner.com.pl/kategorie/blachy) walcowane są na gorąco i mają możliwość przyjmowania kształtów takich jak kręgi, arkusze i inne. Wiele firm produkujących takiego rodzaju wyroby ma w swojej ofercie kilka typów chemicznego obrobienia określonego materiału, w zależności od typu surowca i jego właściwości chemicznych. Przykładem blach walcowanych na gorąco są blachy trudnościeralne czy też blachy kawałkowe a więc blachy o bardzo dużej twardości – blachy kawałkowe w promocyjnej cenie.

Obróbka stali w hucie

Autor: Paul Lindsey
Źródło: http://www.flickr.com

Innym przykładem wyrobów z zakresu wyrobów hutniczych są blachy walcowane na zimno. Są one przeznaczone do formowania. Innym typem produktów z zakresu wyrobów hutniczych są stale powlekane organicznie. Zastosowanie ich ma miejsce przy elewacjach oraz na budowach, zarówno do przy wytwarzaniu systemów odprowadzania wody z dachów, jak i do stalowych konstrukcji ochronnych.

Przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją stali i wyrobów z metalu stanowią podstawę dla licznych innych branż przemysłu. Wyroby tego rodzaju są wykorzystywane przy tworzeniu wszelkiego typu maszyn przemysłowych, pojazdów, dźwigów i wielu innych. Sprzedaż wyrobów hutniczych (jak: niskostopowa stal) ma miejsce między innymi do branży górniczej, gdzie niezwykła wytrzymałość stali przyczynia się do tego, że maszyny górnicze mają wyższą wytrzymałość, co bezpośrednio przekłada się na czas przestojów w trakcie wykonywania działań górniczych.

Inną branżą, do której sprzedaje się tego typu produkty jest naturalnie budownictwo. Różnorodne pręty żebrowane i zbrojenia betonu stanowią podstawę dla poprawnie wykonanych prac budowlanych. Obecnie poza tym buduje się ze stali całe budynki i potężne konstrukcje. Wyroby stalowe mają również bardzo duże zastosowanie przy tworzeniu dużych maszyn i dźwigów.

Niezwykle istotnym odbiorcą zdaje się być także przemysł zbrojeniowy. Aktualnie sprzedaż wyrobów hutniczych jest podstawą dla wielu branż i gałęzi przemysłu.